Nokia 5 Modelinin Tam Olarak Ne Zaman Çıkacağı Açıklandı

Nokia şirketinin Mobil Dünya Kongresi esnasında tanıtmış olduğu, orta segment içerisindeki yeni akıllı telefon modelleri daha halen satışa çıkartılamadı.

Nokia 5 Modelinin Tam Olarak Ne Zaman Çıkacağı Açıklandı

Nokia şirketinin Mobil Dünya Kongresi esnasında tanıtmış olduğu, orta segment içerisindeki yeni akıllı telefon modelleri daha halen satışa çıkartılamadı. HMD Global bünyesi içerisinde tekrardan akıllı telefon pazarında bir söz sahibi olmayı isteyen Fin asıllı üretici, global pazar içindeki satış ağını daha halen bir düzene oturtamadı.

Çünkü son gelmiş olan bazı haberlere göre, Nokia 5 modelinin çıkış tarihi tekrardan ertelenebilir. Elbetteki bu belirtilen olumsuz durumun en önemli sebebi, HMD Global şirketinin hali hazırda herhangi bir yerleşmiş pazar ağının yer almaması.

Mobil Dünya Kongresi içerisinde Nokia 3 modeli ile birlikte Nokia 5 modeli ve de Nokia 6 modellerini tanıtmış bulunan Fin asıllı akıllı telefon üreticisi, üst bir segmente hitap etmekte olan modelinin tanıtımını da daha sonraya bırakmış idi. HMD Global şirketinden konu ile alakalı gerçekleştirilen açıklama içerisinde, tanıtılan bütün Nokia modellerinin global pazar içinde eş zamanlı bir şekilde satışa sunulması konusunda plan yapıldığı açıklanmıştı. Lakin açıklanan ve de yapılmak istenilenler çok fazla birbirini tutmamış oldu.

Çünkü HMD Global şirketi, birkaç kez ertelemek mecburiyetinde kalmış olduğu Nokia 5 modelinin çıkış tarihi ile ilgili halen net bir tarihi de kesinleştirmiş değil. İngiltere içerisinde faaliyet göstermekte olan pek çok perakende şirketi ise, Nokia 5 modelinin sevkiyat tarihi amacıyla 12 Temmuz olarak belirtilen tarihini 16 Ağustos şeklinde yeniden güncelledi. Bu yapılan  güncellemenin ise, HMD Global şirketinden gelmiş olan bir sevkiyat raporundan sonra gerçekleştirildiği de ortaya çıktı.

Öyle görünmekte ki, Nokia  şirketi yeni tanıttığı akıllı telefon modellerini satışa çıkartmakta biraz geç kalmış olacak.

nokia nokia 5 hmd global
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.