Nokia 5 İle Nokia 6 Modellerine Oreo Konusunda Bir Açıklama

Üst seviyedeki özellikleri ve de tasarımı ile dikkatleri çeken cihazlardan bir tanesi olan Nokia 8 modeline Android 8.0 Oreo sürümü test sürecinin bitirildiği ve de güncellemenin kullanıcılarla buluşturulmuş olduğunu sizlerle paylaşmıştık.

Nokia 5 İle Nokia 6 Modellerine Oreo Konusunda Bir Açıklama

Üst seviyedeki özellikleri ve  de tasarımı ile dikkatleri çeken cihazlardan bir tanesi olan Nokia 8 modeline Android 8.0 Oreo sürümü test sürecinin bitirildiği ve de  güncellemenin kullanıcılarla buluşturulmuş olduğunu sizlerle paylaşmıştık.

HMD Global  şirketinin yöneticilerinden olan Juho Sarvikas, Nokia 8 modelinin sonrasında bugün 2. bir Android Oreo  sürümünün müjdesi ile  beraber kullanıcıların karşısına çıkmış oldu.

Twitter üstünden sorulmuş olan bir soruyu cevaplayan Juho Sarvikas, Nokia 5 modeli ve Nokia 6 modellerine Android 8.0 isimli Oreo güncellemesi üstünde son incelemelerin yapılmış olduğunu ve beta programının  çok kısa bir zaman içerisinde başlatılacak olduğunu da açık bir şekilde dile getirdi.

Nokia 8 modeli için testlerin bir ay içinde bitirilip güncelleştirmenin yayınlanmış olduğunu dikkate aldığımız zaman, Nokia 5 modeli ve Nokia 6 modelinin Ocak ayının son günleri gibi güncellemeye kavuşacak olduğunu da söylememiz hiç bir şekilde yanlış olmayacaktır.

Akıllı telefonları ile ilgili olarak en az 2 sene boyunca güncelleme desteği verecek olduklarını da açıklamış olan HMD şirketinin yetkilileri, bütün modellerin sene sonuna kadarki zaman içerisinde Android Oreo sürümüne güncellenecek olduğunu açıklamış olsa bile, ilk gecikme  de Nokia 8 modeliyle beraber yaşanmış oldu.

nokia hmd global android oreo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.