“Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu” Oyuncu ve Teknik Eleman Alıyor

Engin Alkan'ın Genel Sanat Yönetmenliğini yaptığı Nilüfer Kent Tiyatrosu, 20-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek Sözleşmeli Sanatçı Memur Alım Sınavı ile kendi teknik personel ve oyuncu kadrosunu oluşturacak.

“Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu” Oyuncu ve Teknik Eleman Alıyor

2014 yılında kurumsal bir yapı kuran Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” 2017-2018 sezonundan itibaren sözleşmeli sanatçı memur kadrosunu oluşturarak adını Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu olarak değiştiriyor.

 

Oyunculuk sınavına üniversitelerin oyunculuk bölümlerinden mezun olanlar ile yüksek lisansını oyunculuk üzerine tamamlamış olan adaylar girebilecekler ancak bu yıl mezun olacak adaylara da sınava girme olanağı tanınacak.

 

Son sınıf öğrencileri okullarından alacakları, durumlarını gösterir bir belge ile başvuruda bulunabilecekler. Sınavda başarılı olan son sınıf öğrencilerinin, 31 Haziran 2017 tarihine kadar mezuniyet belgelerini getirmemeleri halinde, sınavları geçersiz sayılacak. Oyuncu adaylarından, her biri 4 dakikayı aşmayacak şekilde, biri komedi ve biri dram olmak üzere 2 tirat veya sahne parçası hazırlamaları isteniyor.

 

Teknik kadro için ise Sahne Makinistleri (Marangoz, Demirci), Terzi, Sahne Sesçisi, Sahne Işıkçısı, Aksesuarcı kategorilerinde personel alımı yapılacak. Uygulamalı mülakat şeklinde gerçekleşecek sınavda her meslek grubu; mesleki uygulama, mesleki uygunluk, yetenek, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyetleri gibi niteliklere göre ayrı ayrı değerlendirileceklerdir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.