Netflix Platformu Uçaklar İçin Yeni Bir İnternet Çözümünü Sunacak

Özellikle de okyanus ötesi şeklinde isimlendirilen uzun uçuşlar kapsamında yolculara fazlası ile iyi bir internet hizmetinin sunulabilmesi konusunda çalışmalar yürütmeye devam eden firmalardan bir tanesinin de, dünya üzerindeki en popüler durumdaki film ve de dizi izleme platformlarından Netflix'in olduğu ortaya çıkmış oldu.

Netflix Platformu Uçaklar İçin Yeni Bir İnternet Çözümünü Sunacak

Özellikle de okyanus ötesi şeklinde isimlendirilen uzun uçuşlar kapsamında yolculara fazlası ile iyi bir internet hizmetinin sunulabilmesi konusunda çalışmalar yürütmeye devam eden firmalardan bir tanesinin de, dünya üzerindeki en popüler durumdaki film ve de  dizi izleme platformlarından Netflix'in olduğu ortaya çıkmış oldu.

Uçak yolculukları esnasında kullanıcılara eşlik etmeyi isteyen bu özel platformun, çok daha iyi bir Wi-Fi bağlantısı amacıyla hava yolu firmaları ile ortak bir çalışma yapmak istediği de ifade edilmekte.

Netflix platformunun geçmiş seneler içerisinde Virgin America ile birlikte Aeromexico, Qantas ve de Virgin Australia gibi firmalarla ücretsiz durumdaki Wi-Fi hizmeti konusunda ortak bir takım çalışmalara imza atmış olduğu da biliniyor.

Geliştirmiş olduğu çok özel bir teknoloji ile birlikte uçak yolculuklarında fazlası ile iyi bir internet deneyimi sunmakta bulunan firma, bant genişliğinin maliyetlerinde %75’lik bir orana kadar tasarruf sağlayabilmekte olduğunu da açık bir şekilde ifade etmeye devam ediyor.

İlk  gerçekleşecek çalışmaların 2018 senesi içerisinde başlayacak olduğu konusunda bilgi veren  yetkililer ise , daha da düşük bir bant genişliği amacı ile mobil cihazlarda kullanılmakta olan sistemin bir takım değişiklikler sonrasında uçaklar içerisine taşınacak olduğu konusunda çeşitli bilgilerin yar aldığı da ifade ediliyor.

netflix uçak internet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.