NASA Tarafından Cassini İle Çekilen Satürn'e Ait Yeni Fotoğraflar Yayınlandı

Amerika Uzay Araştırma İstasyonu olarak bilinen NASA'nın bir süredir Cassini uzay aracı vasıtasıyla Satürn gezegenini incelediği biliniyordu. Cassini tarafından dünyaya gönderilen son görüntüleri NASA yayınladı.

NASA Tarafından Cassini İle Çekilen Satürn'e Ait Yeni Fotoğraflar Yayınlandı

Yaklaşık yirmi yıl önce uzaya uçuşunu gerçekleştiren NASA'nın Cassini uzay aracı Satürn üzerindeki araştırmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Cassini tarafından Satürn'ün sesleri dünyaya gönderilmiş ve bu sesler oldukça ilgi toplamıştı.

Cassini uzay aracı ilginç gezegen Satürn'e ait çalışmalarını ve keşiflerini devam ettirirken bu kez fotoğraf görüntülerini dünyaya göndermeyi başardı. Cassini'nin gönderdiği görüntüler de NASA tarafından dünya ajansları ile paylaşıldı.

Satürn'den gelen yeni görüntülerde daha önceki görüntülerin haricinde bu gezegenin uyduları olarak bilinen Rhea ve Titan'dan da detaylı görünümler elde edildi. 3 Mayıs tarihinde çekildiği bildirilen fotoğrafların Cassini'nin Satürn ile çevreleyen halkalar arasından 20'den fazla dalışın ardından resmedilerek gönderilebildi.

Fotoğraflardaki gri çizgiler Satürn'ün Titan uydusunu çevreleyen toz ve birikintileri işaret ediyor.

Satürn fotoğrafları

NASA tarafından Satürn üzerinde Cassini uzay aracı ile yapılan araştırmalarda dünya dışı yaşam araştırılırken son gelen bilgiler eşliğinde bu durum daha rahat anlaşılabilir.

4 Mayıs 2017'de düzenlenen basın toplantısında Satürn gezegeninde keşfedilen hidrojenin, mikropların oluşmasında gerekecek olan enerjiyi destekleyebileceği iddia edilmişti.

Satürn çevresindeki son yolculuğunu bugün (9 Mayıs) yapacak olan NASA'nın uzay aracı Cassini, gezegende kuzeyden güneye son kez yol alacak.

Cassini tarafından gönderilen Satürn'ün sesini de sizlerle paylaşalım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Doğancan Özgökçeler     2017-05-09 Bahsettiğiniz yaşami destekleyebilecek Hidrojen keşfi Satürn'de değil.Satürn'ün uydusu Enceladus'ta keşfedildi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.