NASA Güneşe Gitmeye Hazırlanıyor

NASA Güneş'e yeni bir uzay aracı göndermeye hazırlanıyor. Solar Probe adı verilen uzay aracının görevi neler olacak? Güneş'e ne kadar yakınlaşacak?

NASA Güneşe Gitmeye Hazırlanıyor

Şimdilerde uzay üzerinde nasıl yaşam kurulacağı üzerinde çalışmalarına devam eden NASA, bir yandan Mars yüzeyinde nasıl yaşam oluşturulacağı konusunda çalışmalarına devam ederken bir yandan da yeni çalışmalarıyla gündeme gelmeye başladı. Son olarak ise NASA’nın Güneş yüzeyine özel bir uzay aracı göndereceği ortaya çıktı. Verilen bilgilere göre NASA Güneş’in dış değerine kadar gidebilecek ve burada veri toplayabilecek bir uzay aracı üzerinde çalışıyor. Solar Probe adı verilen uzay aracının Güneş’e ilk defa bu kadar yaklaşan araç olması da bekleniyor. Amacı güneşi incelemek olacak olan uzay aracının sıcaklık değerine ne kadar dayanıklılık derecesinin ne kadar olacağı konusunda da belli başlı bilgiler verildi.

Solar Probe Türünün Tek Örneği

Bu noktada NASA’nın daha önce yapılmamış bir çalışma yapacağı belirtiliyor. Nasıl bir malzemeden üretileceği konusunda bilgi verilmeyen uzay aracının 1400 derece sıcaklığa kadar dayanacağı belirtildi. Güneş’in taç küre atmosferi olan korona üzerinde yerleşecek olan uzay aracının burada Güneş’in nasıl ısındığına yönelik bilgiler toplayacağı belirtiliyor. Güneş’e 6.4 milyon km uzaklıkta incelemelerini sürdüren araç şimdiye kadar Güneş’e en fazla yaklaşan uzay araçlarından da biri olacak. Nasıl bilgiler toplanacağı ise merak konusu.

NASA Güneş solar probe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.