Mobil Harita Kullanırken Dikkat!

Mobil haritalar günümüzde bir çok ihtiyacımıza çözüm sunarken olumsuz yönleri de hayatı olumsuz etkileyebiliyor. Telegraph.co.uk internet sitesinin haberine göre 53 yaşındaki bir kullanıcı mobil harita nedeniyle yanlış bir yola girerek hayatını kaybetti.

Mobil Harita Kullanırken Dikkat!

Hepimizin hayatına giren mobil uygulamalar günlük rutinimizi kolaylaştırıyor. Fakat bu uygulamaları kullanırken biraz daha temkinli olmakta yarar var gibi görünüyor.

Henüz araştırması devam eden olayda, 53 yaşındaki bir kadın, kağıt harita yerine mobil bir harita kullanıyordu ve yanlış bir yola girerek hayatını kaybetti.

Telegraph.co.uk haberine göre, geçtiğimiz mart ayında Jane Wilson ve kocası Gary Wilson, Galler'deki Tryfan tepesinden inmek için  Ordnance Survey adlı Britanya mobil harita uygulamasını kullanıyorlardı.

Güvenli bir yol bulmak için eşinin yanından birkaç metre ayrılan kadın, dikey bir yamaçtan 9 metre düşerek kafatasını çatlatmış ve yaşamını yitirmişti.

Araştırmaya katılan kurtarma ekipleri mobil haritaların her zaman güvenli bir yol bulmada garanti olamayacağını, klasik kağıt haritaların güvenlik için daha sağlam bilgiler içerdiğini belirttiler. 

mobilharita mobilemap uygulama harita
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.