MIUI 9'a Ait Beta İndirilmeye Açıldı

Xiaomi şirketinin yeni işletim sistemlerinden MIUI 9'un küresel bir beta programı bugün itibariyle aktif duruma geldi ve bütün Xiaomi markasına sahip cihazlar için artık tamamen indirilebilir bir halde.

MIUI 9'a Ait Beta İndirilmeye Açıldı

Xiaomi şirketinin yeni işletim sistemlerinden MIUI 9'un küresel  bir beta programı bugün itibariyle aktif duruma geldi ve bütün Xiaomi  markasına sahip cihazlar için artık tamamen indirilebilir bir halde.

Bugün gerçekleştireceği etkinlik ile Xiaomi Mi Note 3 modeli ve Mi Mix 2 modelini resmi bir şekilde tanıtacak olan Xiaomi şirketi, gerçekleştirdiği açıklama ile MIUI 9'a ait Global betasının başlamış olduğunu ve artık  tamamen indirilebilir bir halde olduğunu açıkladı.

Bu bahsi geçen güncellemenin daha öncesinde  belirtilmiş olduğu üzere Xiaomi şirketinin tarafından Android Nougat sürümü için son güncelleme olarak geleceğini de belirtmekte yarar var. Çin asıllı akıllı telefon üreticisi ise daha önce gerçekleştirdiği açıklamada Android Nougat ile ilgili güncellemesi alacak olan cihazlarını resmi bir şekilde açıklamıştı.

Android Nougat  ile ilgili güncellemesini 3 aşamalı olarak dağıtmaya başlamış olan Xiaomi şirketinin ilk etapta Xiaomi Mi 6  modeli ve Redmi Note 4 modeli için  bu güncellemeyi hazır duruma getirmiş olduğu biliniyor. 2. gelecek aşamada da Mi Mix modeli, Mi Note 2 modeli, Mi 5  modeli ve Mi Max 2 modeli yer almaktaydı.

3. ve de en son aşama ise bugün gerçekleştirilen açıklama ile beraber MIUI 9'un Global betası ile bitirilmiş olacak olacak ve bugüne kadar gerçekleşen en geniş kapsama sahip güncellemelerden bir tanesi olacak.

Son olarak ise bu güncellemeyi yüklemeyi isteyenlerin ROM ile ilgili dosyasını indirmek ve de  elle kurulum yapmak mecburiyetinde olduklarını hatırlatmakta yarar var. Zira Xiaomi  şirketi bu güncellemeyi OTA ile birlikte yüklemeye hiç bir şekilde izin vermiyor olacak.

xiaomi mıuı 9 güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.