Mini'ye Ait Olan Bu Konsept Tamamen Elektrikli

BMW şirketi resmi bir şekilde komple elektrikli olan Mini otomobillerinin 2019 senesinde yollara çıkacak olduğunu duyurdu.

Mini'ye Ait Olan Bu Konsept Tamamen Elektrikli

BMW şirketi resmi bir şekilde komple elektrikli  olan Mini otomobillerinin 2019 senesinde yollara çıkacak olduğunu duyurdu. Firma, 16 Eylül tarihi içerisinde halka açılacak olan Frankurt Otomobil Fuarı etkinliği kapsamında tanıtacağı Mini otomobiller için ilk tasarımların konseptine ait görselini de açıkbir şekilde paylaşmış bir halde.

BMW  şirketinin tarafından paylaşılmış olan elektrikli Mini konseptine bakmış olduğumuzda ilk önce büyük dairesel durumdaki farlar ve de sarı renkli detaylar ilgimizi çekmekte. Tekrardan hem sevimli hem ise agresif bir görünüşe sahip bir durumda olan otomobil fazlasıyla başarılı  durumdaki çizgilere sahip gözükmekte. Komple elektrikli olan Mini, sıfır bir emisyon piyasasının yeni gelen bir üyesi şeklinde tüketicinin beğenilerini kazanmaya çalışıyor olacak. Maalesefki Mini konseptine ait olan teknik özellikleri ile ilgili şimdilik bir detay verilmemekte. Kısaca söylemek gerekirse Frankurt'ta gerçekleşecek otomobil Fuarı’nı beklemek mecburiyetindeyiz.

Elektrik otomobillerin piyasasına erken girmiş şirketlerden  biri olan BMW, ilk önce 2008 senesinde Mini E isimli konseptini tanıtmış ve de  bu model daha sonrasında BMW i3 modelinin gelişimi konusunda çok önemli bir rol üstlenmişti. Tekrar BMW i3 modeli, 2013 senesine kadar firmanın tek elektrikli otomobili olma konusundaki ünvanını korumuş oldu. Bu esnada firmanın elektrikli X3 isimli modelini 2020 senesinde ve  iNext  isimli modelini 2021 senesinde tanıtma planları yapmış olduğunu da not olarak düşmeliyiz..

 

bmw mini elektrikli otomobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.