Minik İlayda'ya Yardım Kampanyası Başarıyla Tamamlandı!

Ekşisözlük yazarları tarafından başlatılan yardım kampanyasında sona gelindi. Minik İlayda'nın tedavisi için gerekn miktarın toplanması amacıyla Ekşisözlük yazarlarının başlattığı kampanyada son gün içinde 13 bin 200 TL toplanarak kampanya sonlandırıldı!

Minik İlayda'ya Yardım Kampanyası Başarıyla Tamamlandı!

Adana'da yaşayan Merve İlhantekin, 2 yaşındaki kızı İlayda'nın 6 aylıkken yutkunma yetisini kaybettiğini ve midesine bağlanan hortumla beslediklerini söyledi. Kızının hastalığının her geçen gün ilerlediğini ve komaya girdiğini ancak bir çare bulamadığını ifade eden anne İlhantekin, "Günde 3 kez komaya girdiği oldu. Komada 4 gün hiç uyanmadan yaşadığı oluyor" dedi.

İlayda'nın doğumundan 6 ay sonra yutkunma yetisini kaybettiği ve 'serebral palsili' (beyin rahatsızlığı) ve 'epilepsi' teşhisi kondu. Teşhisin ardından kızının tedavisi için birçok doktora başvurduklarını ancak olumlu bir sonuç alamadıklarını kaydeden anne İlhantekin'in yardım feryatlarını Ekşi Sözlük Yazarları duydu.

Bu konuyla ilgili yapılan haberlerden etkilenen Ekşi Sözlük, derhal bir kampanya başlattı. Kampanya'da minik ilayda'nın tedavisi için gereken parayı toplamak için topluca hareket eden ekşi sözlük yazarları, 8 Haziran itibariyle 66 bin liradan fazla para topladı. Ancak ilayda'nın tedavisi için 13 bin 200 TL daha gerektiği belirtildi ve "acilen eft, havale yapın" denildi. Bu duyarlılıktan ötürü ekşi sözlük takipçilerinin mümkün oldukça katkıda bulunma çabasında oldukları öğrenildi.

Son gün olduğu bilinen 8 Haziran tarihinde yalmnızca 13 Bin 200 TL açık kalmıştı! Ekşisözlük yazarları müthiş bir dayanışma örneği sergileyerek bu miktarı yarım gün gibi kısa bir sürede tamamladı ve kampanya sonlandırıldı. 

Ekşisözlük yazarları Tarafından Oluşturulan yardım Kampanyası ile ilgili yardım çağrısını BURAYA TIKLAYARAK inceleyebilirsiniz.

Adana İlayda Minik İlayda Merve İlhantekin Ekşisözlük halidx
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.