Milli Savaş Uçağı Yapımı İçin Mühendis Arıyorlar

TAI TF-X isimli milli savaş uçağının projesinin temelleri, Türkiye’nin F-16 savaş uçağı filosu yerine, F-35 ile beraber kullanılacak yerli ve yeni nesil hava muharebesi avcı uçağı tasarlama ve de geliştirme hedefi kapsamında 15 Aralık 2010 tarihi içerisinde atılmıştı.

Milli Savaş Uçağı Yapımı İçin Mühendis Arıyorlar

TAI TF-X isimli milli savaş uçağının projesinin temelleri, Türkiye’nin F-16 savaş uçağı filosu yerine, F-35 ile beraber kullanılacak yerli ve yeni nesil hava muharebesi avcı uçağı tasarlama ve  de geliştirme hedefi kapsamında 15 Aralık 2010 tarihi içerisinde atılmıştı.

İlk uçuşunu ise 2023 senesi içerisinde gerçekleştirmesi planlanmakta olan TAI TF-X’in, Türk Hava Kuvvetleri'nin filosuna 2030 senesi içerisinde katılması beklenmekte. Daha tasarım aşamasında bulunan bu uçak ile ilgili, TAI tarafından çok dikkat çekici bir adım daha atıldı.

TUSAŞ – Türk Havacılık ile Uzay Sanayii A.Ş.’nin resmi durumdaki Twitter hesabı üstünde; ''Geleceğin  Önemli Bir Parçası Olmaya Var Mısın?'' şeklindeki sloganı ile gerçekleştirilen paylaşımda, proje amacıyla mühendis istihdam edilecek olduğunun müjdesi verilmekte.

Mühendisler  ise  ''%100 milli sermaye ve  de Türk mühendislerinin özverili çalışmaları sayesinde göklere hazırlanmakta olan Milli Muharip Uçak, Cumhuriyetimizin 100. yaşının hediyesi olacak.'' şeklindeki sözleri ile başvuruya çağrılmakta.

Milli savaş uçağının tasarlanması süreci içerisinde istihdam amacıyla açık olan kadrolar ise şöyle;

* Sistem Mühendisi,
* Uçuş Kontrol Sistem Mühendisi,
* Yapısal Tasarım/Analiz Mühendisi,
* Uçak Sistemleri Mühendisi,
* İtki Sistem Mühendisi,
* Görev Sistemleri Mühendisi,
* Yer ve Destek Sistemleri Mühendisi,
* Beka Mühendisi,
* Uçuş Bilimleri Mühendisi,
* Elektromanyetik Tasarım Mühendisi,
* Silah Entegrasyonu Tasarım Mühendisi,
* Modelleme ve Simülasyon Mühendisi,
* Proje Mühendisi

tai milli savaş uçağı mühendis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.