Milli Bir E-Posta Servisinin Geleceği Açıklandı

Ulaştırma Bakanı görevinde bulunan Ahmet Arslan katılmış olduğu bir tane canlı yayın programı kapsamında fazlasıyla önemli bir takım açıklamalar gerçekleştirdi.

Milli Bir E-Posta Servisinin Geleceği Açıklandı

Ulaştırma Bakanı  görevinde bulunan Ahmet Arslan katılmış olduğu bir tane canlı yayın programı kapsamında fazlasıyla önemli bir takım açıklamalar gerçekleştirdi. Bu açıklamalar arasından en önemlisi  ise yeni gelecek olan yerli bir e-posta hizmeti olarak göze çarptı.

Türkiye bilişim alanı içerisinde atılımlarına hiç bir şekilde ara vermeden devam etmekte. Arama motoru ile birlikte işletme sistemi gibi  çok önemli çalışmaların hemen sonrasında şimdi ise yerli e-posta servisi amacıyla çalışmalar hızlı bir şekilde başladı.

2017 senesinin ilk aylarında projenin yaşama geçmiş olduğunu açıklayan Ahmet Arslan, gerçekleştirdiği açıklama ile birlikte yerli ve milli e-posta servisinin 2018 senesinin sonuna kadar hizmete açılacak olduğunu müjdeledi.

Bakan Arslan'ın katılmış olduğu bir televizyon programında açıkladı yerli e-posta servisinin hakkında, BTK ise özel bir tweet paylaştı.

Asıl olarak bütün e-posta servislerine şöyle bir baktığımızda birkaç  tane özellik dışında temel fonksiyonların sürekli olarak aynı kalmakta olduğunu görmekteyiz. Pekala, yerli  bir e-postanın hedefi  tam olarak ne olacak? Tabiiki de gizlilik.

Kullanmış olduğumuz e-posta servislerinin bilgiyi  ilk önce bütün dünyada dolaştırmış olduğunu ve de hiç bir şekilde gizlemediğini açıklamış olan Bakan görevinde bulunan Arslan, yerli ve milli e-posta ile  biirlikte gizliliği hedeflemekte olduklarını resmi bir şekilde açıkladı.

bakan arslan e-posta milli e-posta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.