Microsoft'un Windows 10 Güncellemesi İle Sistem Tamamen Yenileniyor

Bilişim teknolojileri devi Microsoft, Windows 10 için geniş çaplı bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan güncelleme ile Windows 10 işletim sistemi ciddi anlamda yenilenen özelliklere sahip olacak.

Microsoft'un Windows 10 Güncellemesi İle Sistem Tamamen Yenileniyor

Microsoft, Windows 10 işletim sistemine getireceği yeniliklerin ilk adımını yayınladığı güncelleme ile duyurdu. 16215 numaralı Windows 10 güncellemesi ile hangi yenilikler kullanıcılara sunuldu birlikte inceleyelim.

Windows 10 güncellemesinde en dikkat çekici yeniliklerden birisi yeniden tasarlanan bildirim merkezi olarak karşımıza çıkıyor. Sil baştan değişim gösteren bildirim merkezi artık kullanıcılara daha tutarlı hizmet verecek. Yayınlanan güncelleme ile birlikte favori web sayfaları görev çubuğuna sabitlenebilecek ve bu sayede tek bir tıkla bu adreslere ulaşabileceksiniz.

Microsoft Edge tarayıcısı için gelen yeniliklerde ise yeni sekmeler için çeşitli animasyonlara yer verildi. Bundan sonra Edge ile gezindiğiniz zaman yapacağınız işler daha hızlı ve seri bir şekilde gerçekleştirilecek. Chrome ve Firefox tarayıcılarının oldukça gerisinde kalan Edge, kazanacağı yeni özellikler ile birlikte favori internet tarayıcınız olabilir.

Windows 10 güncellemesi ile birlikte sanal asistan Cortana daha akıllı hale getirildi.

Güncelleme ile gelen en kullanışlı özelliklerden birisi olarak ise el yazısı ile yazılan yazıları otomatik bir biçimde algılayacak olan Windows 10, yazılan kelime veya cümleleri eksiksiz olarak metine dökebilecek. Bununla birlikte el yazılarınızı da otomatik olarak tanıyabilecek olan Windows 10, el yazısı paneline emoji eklemenize de imkan verecek.

Microsoft'un yayınladığı güncellemede yeni paylaşma özelliği ile birlikte kopyalanan herhangi bir şey rahatlıkla birçok platformda paylaşılabilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.