Microsoft'un Arama Motoru Bing, Kullandıkça Puan Kazandıracak

Microsoft'un Daha önce Search MSN olarak bilinen ancak sonra geliştirilip adını Bing olarak değiştiren arama motorunu kullanan kullanıcılar belirli puanlar kazanarak bu kazandıkları puanları Microsoft'un çeşitli alanlarında çevrimiçi hizmet satın alarak harcayabilecekler.

Microsoft'un Arama Motoru Bing, Kullandıkça Puan Kazandıracak

Web dünyasında yerini ilk aldığı günden itibaren Google'ın gölgesinden öteye geçemeyen Microsoft'un arama motoru Bing, artık kullandıkça puan kazanmanızı ve bu puanları Microsoft'un çeşitli platformlarında harcayabilmenizi sağlayacak.

Bing, kullanıma girdiği ilk dönem göz önüne alındığında arama motoru devi Google'a ciddi rakip olarak görülmüş ancak geçen zamanda maalesef çok fazla aşama katedememişti. Bunun yanında ürün sahibi Microsoft, kullanıcıları bu arama motoruna çekebilmek adına oldukça mesai harcamış hatta bir dönem ABD'de kullanımın yaygınlaşması için kullanıcılarına Microsoft ödülleri dağıtmaya başlamıştı. Bu ödüllere benzer bir sistem İngiltere'deki web kullanıcılarına da sunulmaya başlandı.

Microsoft Ödülleri kapsamında bir kullanıcı aradığı içerik başına 3 puan veya Microsoft Store'da harcadığı her 1 pound için 1 puan alması sağlanıyor. Yalnız bunu kötüye kullanımı engelleyebilmek için bireysel bir kullanıcıya günlük maksimum 30 puanla sınırlaması getirildi. Windows Store üzerinden alışveriş yapmadan bu puanı elde edebilmek için Bing üzerinden günlük 10 terimin aramasını yapabilirsiniz.

Microsoft ayrıca kullanıcılarına bir jest yaparak 15 Ağustos 2017 tarihine kadar kazanılacak puanları iki kat fazla olarak hesaplanacağını ancak bu işlem için ayrıca Microsoft Edge tarayıcısının kullanılması gerektiğini belirtti. Yani böylelikle İngiltere'deki bir internet kullanıcısı Microsoft Edge tarayıcısı ile Bing üzerinde günde 10 arama yaparsa 60 puan kazanabilecek.

Microsoft Ödülleri kapsamında kazanılan puanlar nakite çevrilemiyor. Bunun yanında Xbox hediye kartı, ücretsiz filmler, Skype kredisi gibi birçok Microsoft alanında kullanabilirsiniz.

Microsoft'un kullanıcısına sunduğu bu avantajı daha da yaygın hale getirmeyi amaçladığı ve önümüzdeki dönem Almanya, Kanada ve Fransa üzerinde de bu sistemi kullanıma sunacağı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.