Microsoft'tan Samsung'a Özel Cortana Uygulaması Geliştirildi

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan Microsoft'tan Samsung'un Android tabanlı işletim sistemi kullanan cihazlarına özel yeni bir uygulama geliştirildi.

Microsoft'tan Samsung'a Özel Cortana Uygulaması Geliştirildi

Microsoft'un geliştirdiği Cortana uygulaması Aralık 2015 tarihinden beridir Android işletim sistemine sahip cihazlara hizmet vermekteydi. Yaklaşık 1.5 yıldır yayında olan bu uygulama ara ara güncelleme almış ve geliştirilmeye devam etmişti. Microsoft bugünlerde Samsung'a özel olarak ilgili markanın Android cihazları için Cortana uygulamasında yenilikler yaparak sürpriz bir adım attı.

Microsoft'tan Samsung'a özel Cortana uygulaması Google Play Store mağazasında "Cortana for Samsung (Unreleased)" adıyla yayınlandı ve dileyen kullanıcılar tarafından indirilebilir hale geldi. Ancak Microsoft'tan uygulama ile ilgili uygulama sayfasında bir uyarı da dikkat çekiyor. Kararsız sürüm olduğundan dolayı bazı hatalar görülebileceği belirtilirken uygulamanın kararlı sürümü için bir süre beklenmesi gerektiği belirtildi.

Samsung için geliştirilen Cortana uygulamasının açıklama yazısı daha önce Android için yayınlanan uygulama ile birebir aynı. Bunun yanında neden Samsung'a özel bir Cortana uygulama geliştirildiği anlaşılamayan bir durum olarak kenarda duruyor.

Samsung için Cortana uygulamasının markanın yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve S8+ için geliştirilmiş olabileceği düşünülüyor. Ayrıca Samsung'un sesli dijital asistanı Bixby için tasarlanmış bir tuşa sahip olan yeni Cortana, alternatif olarak düşünülüyor da olabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.