Microsoft Ubuntu ve iTunes İçin Windows Store'un Kapılarını Açıyor

Microsoft son yaptığı açıklamalarla birlikte açık kaynak kodlar üzerinde çalışanlara müjdeli haberler vermişti. Bunu Linux Vakfına üye olarak bize gösteren Microsoft'un Ubuntu, iTunes, SUSE ve Fedora gibi bir anlamda rakip olan isimleri Windows Store üzerinden sunacağı kesinleşti. Bunu ise Build etkinliğinde doğrudan duyurdular.

Microsoft Ubuntu ve iTunes İçin Windows Store'un Kapılarını Açıyor

Build etkinliğiyle birlikte Windows Store üzerinden Linux Binary'leri indirilebilir hale gelmeye başladı. Bunlardan ilki en çok kullanıcısı olan Ubuntu olurken diğerleri için henüz adaptasyon süreci tamamlanmadı. Hali hazırda Windows Store üzerinden Ubuntu indirmek mümkün.

SUSE ve Fedora içinse önümüzdeki aylar beklenecek. Zira Windows 10 mağazasına gelen bu yeni eklemeler için kullanıcılar kadar aplikasyonların uyumluluğu da önem arz ediyor. Artık istediğiniz gibi aynı anda hem Ubuntu'yu hem de Windows 10'u herhangi bir çift boot desteğine ihtiyaç duymadan çalıştırabilmek mümkün olacak.

Windows kullanıcıları için bir diğer önemi gelişme ise Apple cephesiyle gerçekleşti. Normal şartlarda Apple PC kullanıcılarına yani Windows işletim sistemine yönelik iTunes sunumu yapıyor. Fakat Windows 10 Store için bir canlandırma politikası benimseyen Microsoft iTunes dışında Apple Music senkronizasyonunu da önemsiyor.

Yani bir anlamda bize her platformdan ve her oluşumdan hizmet getirmeyi amaçlayarak bunu Fall Creators Update ile başlatacağını söyleyebiliriz. Tümünün sisteme adapte olması ve sorunsuz bir biçimde Windows kullanıcılarının yararlanması ise 2017 yılının son çeyreğini bulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.