Microsoft Şirketinin Sır Gibi Saklamış Olduğu Telefonu Sızdı

Microsoft şirketi, yeni ortaya atılmış olan bir iddiaya göre Windows 10 Mobile işletim sistemi ile çalışmakta olan bu cihazı şirketin içinde denemeye başladı.

Microsoft Şirketinin Sır Gibi Saklamış Olduğu Telefonu Sızdı

Microsoft şirketi, yeni  ortaya atılmış olan bir iddiaya göre Windows 10 Mobile işletim sistemi ile çalışmakta olan bu cihazı şirketin içinde denemeye başladı.

Windows 10 Mobile ile ilgili çabalarını son seneler içerisinde yavaşlatmış bulunan Microsoft şirketi, meydanı da tam anlamı ile Android ve de iOS işletim sistemlerine bırakmış bir halde. Fakat firmanın geri dönecek olduğuna yönelik iddialar, bazen karşımıza çıkmakta.

Şimdi de karşımızda Windows 10 Mobile  işletim sistemi kullanan bir tane cihazın geliştirilme aşamasında olduğuna yönelik olarak yeni bir tane ipucu var. Microsoft şirketini yakından izlemekte olan tanıdık isimlerden biri olan Brad Sams açıklamasında; ''mobil benzeri''ndeki bir  tane prototipin ''Microsoft şirketinin kurumsal ofisi içerisinde oradan oraya yüzmekte olduğunu'' açıklıyor.

Cihazın tam olarak nasıl bir tasarıma sahip bulunduğunu veyahut hangi teknik özellikleri sunmakta olduğunu henüz tam olarak bilmiyoruz. Ve hatta Sams'ın görüşüne göre bu cihazın aslında bir telefon mu, yoksa bir tane tablet mi olduğu da halen bilinmiyor.

İlginç  durumda olan, telefonun Microsoft şirketinin Surface kısmı değil Alex Kipman'ın başında bulunduğu bir takım tarafından geliştiriliyor olması. Kipman'ın aslında Microsoft HoloLens'ten sorumlu bir durumda  olduğunu bilmekteyiz, bu sebeple yeni  olan bu cihaz AR veyahut VR'a yoğunlaşmış olan bir telefonda olabilir.

Cihazın daha halen ilk aşamalarında bulunduğu ve de henüz stabil bir durumda olmadığı mutlak fakat Microsoft şirketi, bu cihazı  da piyasanın üst segmenti için yerleştirmeyi düşünmekte. Muhtemel olarak 2018 senesinden daha önce resmi bir  tane duyuru görmeyeceğiz ve de  bu sebeple sabırlı olmakta biraz yarar var.

microsoft windows 10 mobile ios
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.