Microsoft Şirketi Yanlışlıkla iPad İçin Geliştirdiği Klavyeyi Ortaya Çıkarttı

Microsoft şirketi iPad^ler için Touch Cover ismini taşıyan bir tane klavye üstünde çalışıyor. Bu özel klavyenin varlığını ortaya çıkartmış olan ise, yanlışlıkla bile olsa, Microsoft şirketi oldu.

Microsoft Şirketi Yanlışlıkla iPad İçin Geliştirdiği Klavyeyi Ortaya Çıkarttı

Microsoft şirketi iPad^ler için Touch Cover ismini taşıyan bir  tane klavye üstünde çalışıyor. Bu özel  klavyenin varlığını ortaya çıkartmış olan ise, yanlışlıkla bile olsa, Microsoft  şirketi oldu. Firma iPad Touch Cover’ı Lityum piller ile alakalı belgelerin indirilebilmesi amacıyla hazırlanan web sayfası içerisinde listeledi. WinFuture isimli sitesinin yapmış olduğu özel bir haberine göre ise, nisan ayında yayınlanmış olan bu belgelerde HoloLens ile birlikte Band ve de Surface gibi popüler cihazlara yönelik bir takım referanslar da yer almakta.

iPad Touch Cover’ın ise piyasaya gerçek anlamda sürülüp sürülmeyeceği halen bilinmiyor. Klavye ile alakalı çalışmaların bir nokta içerisinde rafa kaldırılmış olması ise ihtimallerin arasında  bulunuyor. Klavye ile alakalı olarak bilinenler, yalnızca bir pil barındırıyor olmasıyla sınırlı. Dolayısı ile klavyenin tablete de Bluetooth ile bağlanabilecek olması muhtemel görünmekte.

Microsoft şirketinin seçmiş olduğu Touch Cover adı da aksesuarın Surface Touch Cover’a benzeyebileceğini düşündürmekte. 3 mm. kalınlığına sahip olan Surface Touch Cover, basınç hassasiyeti ile ilgili teknolojisini de barındırmaktaydı.

Microsoft şirketinin bu gizemli durumdaki iPad klavyesinin iPad Pro’ya bağlanabilmek amacıyla Smart Connector’ı kullanabilecek olması da ihtimallerin arasında gösterilmekte. Fakat firmanın iPad’in bazı modellerine yönelik olarak bir çözüm geliştirmesi çok daha muhtemel bir şekilde görünmekte. Zira Apple şirketi de bu model ile ilgili ayrı bir  tane klavye sunmamakta.

apple ipad microsoft
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.