Microsoft Şirketi Windows İçerisindeki Renk Konsolunu Değiştirecek

Microsoft şirketine ait olan Windows Konsolu, öteki bir deyiş ile Komut İstemi renkleri içerisinde değişiklik yapılacak. Windows 10 işletim sisteminin test kullanıcıları, dağıtıma çıkmış olan 16257 numarasına sahip ön izleme sürümüyle beraber yeni renk düzenini de deneyimleme olanağını buluyor.

Microsoft Şirketi Windows İçerisindeki Renk Konsolunu Değiştirecek

Microsoft  şirketine ait olan Windows Konsolu, öteki bir deyiş ile Komut İstemi renkleri içerisinde değişiklik yapılacak. Windows 10 işletim sisteminin test kullanıcıları, dağıtıma çıkmış olan 16257 numarasına sahip ön izleme sürümüyle beraber yeni renk düzenini de deneyimleme olanağını buluyor.

Windows Konsolu’nun geçmiş dönemlerden gelen mavi rengi ise çok hafif bir ton değişikliği geçirmiş. Bunun sayesinde yüksek kontrastlı özelliklere sahip modern ekranlar ile çok daha uyumlu bir duruma geliyor. Bunun yanında öteki renk düzenlerinin hepsinde de değişiklikler yapılmakta.

Bu küçük olarak görülen bir değişiklik, fakat Windows Konsolu’na aşina olan insanlardansanız, o durumda geliştiricilerin çok uzun bir süredir talep etmiş olduğu bu değişiklik sizi de çok daha fazla memnun edecektir. Aynı zaman içerisinde bu amacına uygun olan  bir değişiklik, zira Microsoft  şirketi kendi konsolunu da Bash’in yanı sıra desteklemekte. Öte yandan bu, Microsoft şirketinin Windows 10 işletim sisteminde küçük detaylara bile çok daha fazla önem vermekte olduğunu gösteriyor.

16257 numarasına sahip ön izleme sürümünü yüklemiş olan Windows 10 işletim sisteminin test kullanıcıları ise bu değişiklikleri görebilecek. Yükseltme yapmış olanlar eski renkleri de korumakta olacak, böylelik ile özelleştirilmiş durumdaki renk ayarlarının değişmemiş olduğundan da emin olunacak.

Microsoft şirketi Windows 10 işletim sisteminin test kullanıcılarına yeni  bir renk düzenini uygulamalarını sağlamakta olan, aynı zaman içerisinde türlü alternatifler sunabilen bir araç daha çıkartmayı planlamakta.

microsoft windows windows 10
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.