Microsoft Şirketi Binlerce Sayıda Çalışanını İşten Çıkartacak

Ortaya çıkmış olan yeni bilgilere göre, Microsoft şirketi dünyanın tamamında 1.000 taneye yakın işçiyi etkilemiş olan, farklı bir işten çıkartma dalgasını başlatmak için hazırlanmakta.

Microsoft Şirketi Binlerce Sayıda Çalışanını İşten Çıkartacak

Ortaya çıkmış olan yeni bilgilere göre, Microsoft şirketi dünyanın tamamında 1.000 taneye yakın işçiyi etkilemiş olan, farklı bir işten çıkartma dalgasını başlatmak için hazırlanmakta. Yakın zaman içerisinde 20.000 taneden daha fazla işçisi ile yollarını ayırmış olan şirketin, bu defa ise 900 taneden fazla kişiyi işten çıkartabilecek olduğu açıklandı.

Bir tane internet sitesi tarafından yayımlanan bilgilerde, Microsoft şirketinin buna yönelik açıklamayı yakın bir zaman sonra gerçekleştireceği ve de işten çıkartmaların satış tarafına odaklanacak olduğu ile ilgili bilgiler yer alıyor. Kurumsal durumdaki bir yeniden yapılanma sonrasında, bazı kısımlarını birleştirme kararı almış olan Microsoft şirketi, bu neden ile satış departmanı içerisinde bir küçülmeye gitme ve de işçi çıkarma kararını vermek mecburiyetinde kalmış oldu. Aynı içeriğin vermiş olduğu bilgilerin, Microsoft şirketinin kurumsal pozisyondaki müşteri birimi ile 1 ya da daha çok KOBİ odaklı bölünmeyi tamamen birleştirmeyi planlamakta olduğu anlamına gelebileceği belirtiliyor. Bütün bu işten çıkartma durumlarının, geçtiğimiz sene içerisinde COO Kevin Turner'ın işten çıkartılmasıyla başlayan bir değişme sürecinin bir parçası olduğuna da yer verildi.

Asıl olarak Microsoft şirketi işten çıkartmalar için yabancı bir şirkette değil. 2015 senesinin ortalarına doğru Nokia'da çalışmakta bulunan 18ç000 taneden çok kişiyi işsiz bırakmış bulunan Microsoft şirketi, ondan daha sonra ise 2.850 kişiden oluşan bir işten çıkartma harekatını daha gerçekleştirmişti. Şimdi ise satış ve de pazarlama departmanı içerisinden 900 kişiyi çıkartma konusunda düşüncesi bulunan Microsoft şirketinin bu planı  gerçeğe dönüştürüp dönüştürmeyeceği ise henüz kesinleşmedi.

microsoft nokia işten çıkartma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.