Microsoft, Lumia 950 Dahil 7 Akıllı Telefon Modelinin Fişini Çekti

Akıllı telefon sektöründe teknoloji devi şirketlerin payı oldukça büyük iken Microsoft milyar dolarlık satış grafiklerini özlemeye başladı. Açıklanan son gelirlerle beraber yılın ilk çeyreğinin satış grafiği 5 milyon $ potasını geçemedi. Aslında gayet büyük bir tutar gibi görünebilir. Fakat Microsoft için bu tutar zarar bilançosunun ne kadar yüksek olduğunu beyan ediyor.

Microsoft, Lumia 950 Dahil 7 Akıllı Telefon Modelinin Fişini Çekti

Microsoft akıllı telefon sektörüne Windows Phone olarak girip birçok markayla ortak projelerde bulundu. Doğrudan Lumia serisini bünyesine çekmesinin dışında HP, AT&T ve Blu gibi üreticilerle ortak cihazlar piyasaya sürdü. Tamamında Windows Phone mobil işletim sistemini devreye almasına rağmen milyar dolarlık satışların devamı gelmedi.

Müşteri memnuniyetini etkileyen en önemli unsur ise yatırım gibi görünüyor. Microsoft akıllı telefon sektörüne yeterli yatırımı yapmadığıyla suçlanıyor. Her ne kadar sektörde devamlılığını ısrarla sürdüreceğini belirtmesine rağmen birçok cihazın fişi çekilmişti. İşin daha da ilginci buna devam ediliyor.

Artık Windows Phone modelleri arasında HP Elite x3 Bundle, HP Elite x3 + Lap Dock Bundle var olmaya devam edecek. Aynı şekilde Lumia 950 XL, AT&T Lumia 950 Lumia 550 ve Lumia 735 satışa devam edecek. Alcatel IDOL 4S için satışın süreceği doğrulandı.

Tam aksi olarak Microsoft 7 akıllı telefonun fişini ise çekti.

  • Lumia 640 XL
  • Lumia 650
  • Lumia 950
  • Liquid Jade Primo (Acer)
  • Liquid M330 (Acer)
  • Win JR LTE (Blu)
  • Win HD LTE (Blu)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.