Microsoft Korsanla Mücadele İçin Torrent İndirme Sitelerine Erişimi Kesecek

Korsan içeriklerin kaynağı olarak gösterebileceğimiz Torrent siteleri bir bir kapanıyor. Keza geçtiğimiz günlerde de birçok dev sitenin erişimi kesildi. Fakat kullanıcılar bir şekilde illegal olarak telif haklarını hiçe sayarak bu içeriklere erişmeyi başarıyor.

Microsoft Korsanla Mücadele İçin Torrent İndirme Sitelerine Erişimi Kesecek

Bu bağlamda Microsoft düğmeye basarak konuda ne kadar hassas olduklarını vurguluyor. Windows 10 çıktığından bu yana 500 milyon cihazda kullanılmaya başlandı. Yavaş yavaş bu sayının çok daha üst noktalara tırmanacağı öngörülüyor. Microsoft ise Windows 10 güncellemesi ile korsanla mücadele edeceğinin altını çiziyor.

Önümüzdeki günlerde gelecek yeni güncellemeyle beraber aralarında Kickass ve Kodi gibi global çapta kullanıcısı olan Torrent ağlarına erişim kesilecek. Aynı şekilde sahte Windows sürümlerinin dışında indirilmiş olan filmler, müzikler ve telif hakkı bulunan tüm eserlerin kullanılması engellenmiş olacak. Bir süre önce telif ihlaliyle film indirenlerin tespiti için bir projede başlatılmıştı.

Tüm bu detayların ışığında kullanıcı cephesi ise konu hakkında birçok farklı alternatif türetiyor. Hatta sosyal medyada Linux işletim sistemine olan ilgi her geçen gün artıyor. Güncelleme ve güncellemelerle gelen kritik düzenlemelerden sıkılan kullanıcıların deneyimlerini daha özgür kılmak istedikleri aşikâr. Haliyle Linux bu noktadan sonra çok daha ön plana çıkacak diyebiliriz.

Hele de Torrent sitelerini Windows güncellemesi engelledikten sonra Linux kullanımının maksimum düzeye ulaşacağı konusunda hemfikiriz. Artık Netflix, Microsoft Windows ve Google Android gibi teknoloji devlerinin korsan içeriğe karşı ne kadar hassas olduğu bu atılımlardan görülebiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.