Microsoft Konuşmayı Tanımlama Konusunda Devrim Yaptı

Microsoft şirketi konuşmayı tanımlama Teknolojisi ile alakalı olan çabalarında yeni bir tane kilometre taşına daha ulaşmayı başarmış bir halde.

Microsoft Konuşmayı Tanımlama Konusunda Devrim Yaptı

Microsoft şirketi konuşmayı tanımlama Teknolojisi ile alakalı olan çabalarında yeni bir tane kilometre taşına daha ulaşmayı başarmış bir halde. Firma, araştırma ekibinin geçmiş olduğumuz sene elde etmiş olduğu %5.9  seviyesinde olan hata oranında çıtasını daha yükseğe çıkartmış olduklarını ifade etmekte.

En son ise Microsoft şirketi, konuşma tanımlama teknolojisinde yer alan hata oranının %5.1 değerine ulaşmış olduğunu ifade etmekte. Daha önemli olansa, %5.1’lik bir kelime hata oranının da insan hata oranı ile tamamen eşleşmiş durumda olması.

Geçtiğimiz senenin sonuçlarına bakılırsa, çok fazla sayıda yeni  bir aracın kullanılmakta olmasının sayesinde konuşmayı tanımlama  ile ilgili hata oranının yaklaşık olarak %12  oranında kadar indirgenmiş bir durumda olması bile fazlasıyla önemli. Ek bir şekilde, bu araştırmanın sonunda  ise Cortana, Sunum Çevirici ve de Microsoft Bilişsel Hizmetler gibi her gün tamamen milyonlarca kişinin tarafından kullanılmış olan hizmetlerin de doğruluk oranıda çoğalmış olacak.

Firma, genel bir şekilde konuşma tanımlama konusunda insan paritesine ulaşabilmenin mutlaka önemli bir başarı olarak görüldüğünü, fakat bu özelliği Karmaşık ortamlar içerisinde de mükemmelleştirmek amacıyla hala yapılması gereken bir takım çalışmalar olduğunu da açıkça ifade edilmekte.

Microsoft şirketinin de dahil olduğu bütün teknoloji endüstrisi, yapay zekayı geliştirebilmek amacıyla çok ciddi  bir çaba sarf etmekte. Firma konuşma tanımlamanın yanında görüntü tanıma ile birlikte doğal dilde işleme gibi alanlar içerisinde de çalışmalar yürütmekte.

microsoft cortana yapay zeka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.