Microsoft, Black Mirror Sahnesini Sanal Gerçeklik Başlığı HoloLens İle Gerçekleştirdi

Black Mirror dizisi birçok Netflix kullanıcısının favorisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu aşamada ciddi kitleye hitap eden yapımda teknolojinin ne kadar muntazam bir biçimde aktarıldığını anlatmamıza gerek yok. Ancak diziden bir sahneyi benimseyen ve odak noktası olarak alan Microsoft arttırılmış gerçeklik adına ciddi bir adım attı.

Microsoft, Black Mirror Sahnesini Sanal Gerçeklik Başlığı HoloLens İle Gerçekleştirdi

Dizide Cooper Redfield arttırılmış gerçeklik yardımıyla gerçekten müthiş bir atmosfere sahip sahnesiyle büyülemeyi başarmıştı. Hepimizin bildiği köstebek vurma oyununu gerçeğe uyarlayan dizi izleyenlerin büyük beğenisini toplamıştı. Şimdi ise Microsoft bunu günümüz teknolojisiyle birebir gerçek haline getirdi.

Birçok sanal gerçeklik projesine imza atan Capitola VR şirketi tarafından sunulan köstebek vurma oyununda Hololens teknolojisi kullanılıyor. AR oyunu arttırılmış gerçekliğin gün yüzüne çıkan en önemli temsilcilerinden birisi olarak değerlendirilebilir. David Robustelli tarafından yayınlanan videoda Hololens algoritma kurarak mekânı ölçeklemeyi ve haritalamayı başarıyor.

Bununla sınırlı kalmayıp el hareketlerine ve kişinin hareketlerine odaklı olarak takip sürdürüyor. Köstebek vurma oyunu arttırılmış gerçeklik sayesinde masanızın üzerindeki deliklerden köstebek çıkıyormuş görüntüsünü birebir görmenize olanak tanıyor. Bu teknolojiye yakın zamanda sahip olacağımızı beyan eden videonun kahramanı David Robustelli ise oldukça eğleniyor gibi görünüyor.

Leap Motion teknolojisinin el hareketlerini takip etmesi ve bunun sonucunda müthiş sonuçlar elde edilmesi de uyarlamanın başarılı olduğunu gösteriyor. Microsoft tarafından geliştirilen HoloLens şu an için köstebek vurma oyunu AR ile karşımıza çıksa da gelecekte çok daha ciddi projelere imza atacağının sinyallerini vermeye başladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.