Mi Notebook Pro Modelinin Tanıtımı Yapıldı

Apple şirketinin Macbook Pro modelinin karşısına Xiaomi şirketi de Mi Notebook Pro modeli ile çıkacak. Xiaomi şirketine ait olan dizüstü bilgisayarı, tasarım ve de adıyla MacBook Pro ile benziyor olsa bile detaylarda çok önemli değişiklikler sunmakta.

Mi Notebook Pro Modelinin Tanıtımı Yapıldı

Apple şirketinin Macbook Pro  modelinin karşısına Xiaomi  şirketi de Mi Notebook Pro modeli ile çıkacak. Xiaomi şirketine ait olan dizüstü bilgisayarı, tasarım ve de adıyla MacBook Pro ile benziyor olsa bile detaylarda  çok önemli değişiklikler sunmakta.

Fazlası ile ince bir çerçeveye sahip durumdaki 15.6 inçlik ekrana ev sahipliği yapan koyu gri renkte bulunan Xiaomi Mi Notebook Pro modeli, gücünü  ise son nesildeki 4 çekirdekli  bir Intel Core i7 işlemcisinden almakta. 16 GB'lık bir RAM ve 1 TB'lık bir SSD depolamaya kadar  çeşitli seçeneklerin sunulmakta olduğu dizüstü pc, NVIDIA'ya ait olan GeForce MX150 grafik kartıyla beraber geliyor. Dizüstünün toplam ağırlığı ise sadece 1.95 kilogram seviyesinde.

MacBook Pro modellerinde yer alan Touch ID konumundan değişik bir şekilde Xiaomi şirketi, parmak izinin sensörünü trackpad alt kısmına yerleştirmiş bir halde. Ek bir şekilde üçü 1 arada olan kart okuyucu, 2 tane USB-C portu, 2 tane normal USB portu ve de tam boy bir HDMI portu da ürün üzerinde mevcut. Kısaca açıklamak gerekir ise mutlaka ek  bir aksesuar almanız gerekmemekte. Malum olarak, MacBook Pro yalnızca 4 tane Thunderbolt 3 USB-C portunu sunmakta.

Maalesefki Xiaomi Mi Notebook Pro  isimli dizüstü bilgisayar yalnızca Çin pazarı içerisinde satışa çıkartılacak. Başlangıç  olarak satış fiyatı da 980 dolar tutarı şeklinde bahsediliyor. Xiaomi şirketi ise ürünün çıkış tarihi ile ilgili daha bir bilgi paylaşmamakta.

xiaomi mi notebook pro apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.