Messenger Sohbet Odaları Geri Geliyor

Sosyal medya ağı Facebook, başlı başına bir platform olmasını istediği Messenger'a önemli bir yenilik getiriyor…

Messenger Sohbet Odaları Geri Geliyor

Sosyal dev Facebook, uzun bir süredir bağımsız bir uygulama olarak da işlev gören Messenger'ı çok daha becerikli bir platform haline getirmek adına önemli hamlelerde bulunmaya devam ederek, Facebook 2014 yılında kullanıcıların herkese açık sohbet odalarında konuşabildiği özelliğini yeniden geri getirmeye hazırlanıyor.

Messenger'a eklenmesi düşünülen en yeni özellik sayesinde kullanıcılar herkese açık sohbet odalarına katılma olanağına sahip olacaklar. Facebook Rooms adını verdiği özelliği 2014 yılında duyurmuş, bir süre sonra ise kapatmıştı. Fakat Messenger Rooms adı verilen yeni özellikle geri getirmeye hazırlanıyor.

Messenger Rooms özelliği ile kullanıcılar yeni odalar açabiliyor veya var olan odalara girip konuşmaya dâhil olabiliyor. Ayrıca kötü niyetli kişilerin veya trollerin odaya giriş yapmasını engellemek için bazı kurallar koyulabiliyor. Söz konusu bu özellik şimdilik Kanada ve Avustralya'da Android cihaz kullanıcılarıyla test edilmeye başlanmış durumda. Messenger uygulamasının içerisine dâhil edilen özellik olması nedeniyle bu yeniliğin diğer ülkelerdeki kullanımının kısa sürede olacağı düşünülüyor.

Facebook Messenger Kanada Avustralya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.