Merakla Beklenen Huawei Mate 9 Tanıtıldı

Huawei, Münih’ te gerçekleştirilen global bir sunum etkinliği ile uzun süredir beklenen Huawei Mate 9 ürününü tanıttı.

Merakla Beklenen Huawei Mate 9 Tanıtıldı

Huawei’nin güçlü tasarım anlayışı ile sunduğu akıllı telefonlarının devamı olan Mate 9, serinin en yeni üyesi. Mate 9 ayrıca geliştirilmiş süper şarj teknolojisi ile yeni ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunuyor.
Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu: ‘’Huawei Mate 9’u geliştirirken “Akıllı telefon deneyiminin tüm bileşenlerini nasıl geliştirebiliriz?” sorusuyla işe başladık. Bugünün kullanıcılarına göre sadece akıllı ve işlevsel bir telefon yetersiz, hepimizin beklentileri arasında muhteşem bir tasarım ve sezgisel güçde var. İşte bu nedenle donanım ve yazılım inovasyonunda sahnenin en önünde yer alan bir ürün yarattık. Sonuç, hem donanımsal hem de yazılımsal olarak istekleri tam anlamı ile karşılayan bir Mate 9.’’ dedi.


Donanım ve yazılım dinamikleri ile kullanıcılara benzersiz deneyimler sunan Huawei Mate 9’un temel özellikleri;
İki tıkta telefonun tüm özelliklerinin önemli bir kısmına ulaşmaya olanak sağlayan sezgisel bir kullanıcı arayüzü olan EMUI 5.0


Dünyanın en yüksek performansına sahip işlemci Kirin 960 yonga seti
20 dk.’lık şarjla tüm gün kullanıma imkan veren süper şarj teknolojisi
Hibrit zoom, 12 megapiksel RGP sensörü ve megapiksel monokrom sensör özellikleri olan ikinci kuşak iki lensli Leica kamera


Kirin 960 ile en yüksek performans ve hız
Akıllı telefon pazarına bugüne kadar 100 milyon adetin üzerinde cihaz sunan Huawei’in Kirin yonga setleri, kullanıcının beklediği güç ve deneyime gösterdiği özenin bir sonucu.
Günümüzde kullanıcılar mobil cihazlarının hızlı, sezgisel ve güvenilir olmasını istiyor. Mate 9, kolay kullanımlı bir deneyim sunan Huawei algoritması ile birlikte premium Kirin 960 işlemcisini ilk kez paylaşıyor. Kirin 960, ARM Cortex-A73/A53 8 çekirdekli işlemci ve Mali G71 8 çekirdekli grafik işlemcisi özelliklerini barındıran dünyanın ilk yonga seti.


şlemci tüm akıllı telefonların işlemcileri arasında en iyi çok çekirdekli performansı gösterirken aynı zamanda enerji ihtiyacını yüzde 15 oranında düşürüyor. Grafik işlemcisi önceki modellerle kıyaslandığında yüzde 180 performans artışı ve 40 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Kirin 960 aynı zamanda Android 7.0 Vulkan grafik standartlarına öncülük etmenin ayrıcalığıyla grafik performansını yüzde 400’e varan oranda artırdı.


Güvenli ve daha hızlı şarj olan pil
Huawei Mate 9, tamamen yeni Süperşarj teknolojisi ile 4000 mAh yüksek yoğunluklu pili birleştirdi. Huawei, gelişmiş güç tasarrufu teknolojisi ile 2 günden fazla kesintisiz kullanım olanağı veren bir pil ömrü artışı sağladı. Bu aynı zamanda CDMA arama zamanında 40 oranında artış ve oyun zamanında da 20 oranında artışı içeriyor.
5A hızlı şarjı destekleyen Süperşarj teknolojisi ile önceki modellere göre yüzde 50 oranında artış sağlandı. Tam gün kullanım için pil 20 dakikada şarj edilebilirken iki filmi izlemek için 10 dakikalık şarj yeterli olabiliyor. Daha önemlisi, pilin donanımı, gerçek zamanlı voltaj, akım ve ısı ölçümü yaparak güvenlik tehlikesi yaratabilecek unsurları engelleyen ve pilin ömrünü uzatan süper güvenli 5-gate’in de olduğu güvenlik standartları sağlanıyor.

 

huawei mate 9 Richard Yu Leica kamera münih
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.