Mediatek'ten İşlemci Duyurusu

​MWC 2017 içerisinde duyurusunu gerçekleştirmiş olduğu Helio X30 isimli işlemcisi ile son dönemde isminden fazlasıyla söz ettirmeyi başaran MediaTek şirketi, yeni işlemcilerinden Helio P23 ve de Helio P30'un resmi duyurusunu yaptı.

Mediatek'ten İşlemci Duyurusu

MediaTek şirketi, orta segmente hazırlamış olduğu yeni 16 nm olan işlemcilerinin resmi duyurusunu yaptı. 

MWC 2017 içerisinde duyurusunu gerçekleştirmiş olduğu Helio X30 isimli işlemcisi ile son dönemde isminden fazlasıyla söz ettirmeyi başaran MediaTek şirketi, yeni işlemcilerinden Helio P23 ve de Helio P30'un resmi duyurusunu yaptı.

Bu senenin son çeyreği içerisinde akıllı telefon üreticileriyle buluşup mobil cihazlara bir  güç vermeye başlayacak olduğu belirtilen yonga setleri, Helio P serisi içerisinde yer almakta bulunan diğer bütün işlemciler gibi 8 çekirdeğe sahip olan bir yapıyı bulunduruyor.

4 tanesi 2.3 GHz'lik bir hız ve 4 tanesi tane 1.65 GHz'lik bir hızda olmak üzere toplam olarak 8 tane Cortex A53 çekirdeğinin yer almakta bulunduğu Helio P23 modeli, 770 MHz hızı ile çalışmakta bulunan Mali G71MP2 isimli grafik birimine de ev sahipliği yapmakta.

İşlemcinin çekirdekleri ve de çalışma ile ilgili hızları Helio P23 modeliyle aynı bulunan ve 950 MHz hızıyla çalışan Mali G71MP2 isimli grafik birimine ev sahipliği yapmakta bulunan Helio P30 modelide 2 tane 16 MP ve de bir tane 25 MP'lik bir kamera desteği sunmakta.

Yeni  gelecek bu işlemcilerin en dikkat çekici noktalarından biri ise, çift SIM kart desteği bulunan cihazlarda her 2 SIM kart içinde LTE bağlantısını aynı zamanda aktif edebilecek bir durumda olması.

mediatek işlemci duyuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.