Mediatek'e Ait Olan Helio P40 Modelinin Detayları Kesinleşti

Yüzlerce sayıdaki değişik akıllı telefon ve de tablet modeline güç vermekte bulunan mobil işlemci üreticilerinden MediaTek şirketinin geçmiş olduğumuz ay yeni işlemcilerinden Helio P23 ve de Helio P30 modelinin tanıtımını yapmış olduğunu sizlere bildirmiştik.

Mediatek'e Ait Olan Helio P40 Modelinin Detayları Kesinleşti

Yüzlerce sayıdaki değişik akıllı telefon ve de tablet modeline güç vermekte bulunan mobil işlemci üreticilerinden MediaTek şirketinin geçmiş olduğumuz ay yeni işlemcilerinden Helio P23 ve de  Helio P30 modelinin tanıtımını yapmış olduğunu sizlere bildirmiştik.

Weibo'da yayınlanmış olan yeni bir tane rapor, firmanın yeni Helio P40 modelindeki işlemcisi hakkında ilk önce çıkış tarihi olmak üzre merak edilmekte olan pek çok detayı ve işlemcinin ilk ulaşacak olduğu üreticiyi de gün yüzüne çıkartmış oldu.

2018 senesinin ilk çeyreğindeyken tanıtımı yapılması beklenilmekte olan Helio P40 modeli, TSMC'nin 12 nm olan fabrikasyon süreci ile üretimi yapılırken, 8 çekirdekli olan  bir yapı ile karşımıza çıkmış olacak.

Bu sebeple önümüzdeki sene satışa sunulacak olan bir takım amiral gemisi modellerine güç vereceği de açıklanmış olan Helio P40 modelinin, ilk önce Meizu şirketinin tarafından kullanılacak olması beklenmekte.

Çünkü, akıllı telefon modellerinde Samsung ile birlikte Qualcomm ve de  MediaTek gibi birden çok yonga seti üreticisiyle çalışmakta bulunan sayılı üreticilerden bir tanesi olan Meizu şirketi, bu politikasına da çok uzun bir zaman boyunca devam etmeyi düşünmekte. 

MediaTek şirketine ait olan Helio P40 modelinin teknik detayları ile ilgili de, maalesefki şu an içerisinde elde edebildiğimiz değişik bir bilgi yer almamakta.

mediatek helio p40 weibo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.