Mars Şehri İçin 140 milyon Dolar Daha Yatırım Yapıldı

İnsanlar kısa bir zaman daha Mars’a gidememiş olacak. Fakat Mars Şehri ile birlikte bu deneyimi yaşamak tamamen olanaklı olacak. Dubai, dünya üzerinde Mars deneyimini yaşatmak amacı ile yeni bir tane Mars Şehir projesi başlatmaya hazırlanıyor.

Mars Şehri İçin 140 milyon Dolar Daha Yatırım Yapıldı

İnsanlar kısa bir zaman daha Mars’a gidememiş olacak. Fakat Mars Şehri ile birlikte  bu deneyimi yaşamak tamamen olanaklı olacak. Dubai, dünya üzerinde Mars deneyimini yaşatmak amacı ile yeni bir tane  Mars Şehir  projesi başlatmaya hazırlanıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri, Emirati çölü üzerine 140 milyon dolar tutarına mal olacağı açıklanan bir Mars Şehri’ni inşa etme konusundaki  planlarını resmen açıkladı. Estetik bir şekilde bu projeye uygun durumda bulunan Dubai’de, kenti çevrelemekte olan kum tepeleri Mars gezegeninde yer alan renk tonuna benzeyen şekilde kırmızımsı olan bir renge sahip durumda.

Mars'ın Bilimsel Şehri, 1.9 milyon metrekare büyüklüğüne sahip  bir alanda modern Dünya'nın imkanlarından kopuk bir durumda olacak. Şehirde yer alacak bilim adamları ve de mühendisleri Mars koşullarına uygun olarak oluşturulmuş ortam içerisinde çalışmalarına yürütmeye devam edecek. Yeryüzünde çeşidinin en büyük Mars yaşam alanı ise araştırmacılara 1 sene boyunca ev sahipliği yapıyor olacak.

Araştırmacılar şehirleri içerisinde gıda yetiştirebilecek, 3D yazıcılar ile  birlikte ihtiyaç duymakta oldukları araç ve de gereçlerin  üretimini yapacak. Öte yandan 1 sene süresince Mars’ta yaşamanın sebep olacağı psikolojik etkiler açık bir şekilde gözlemlenmiş olacak. Uzay ile ilgili çalışmalarına son senelerde hız vermiş olan Birleşik Arap Emirlikleri, 2020 senesi içerisinde Hope isimli ilk uzay aracını da başlatabilmeyi planlıyor.

birleşik arap emirlikleri mars şehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.