Mars Konusundaki Görev Sona Erdi

Bilim adamlarının, Mars gezegeni içerisinde gerçekleştirilecek olan uzun zaman alacak görevlerin psikolojik durumdaki etkilerini araştırmak amacı ile bir volkan içerisinde 8 aydan beri devam ettirmekte oldukları simülasyon görevi yavaş yavaş sona doğru yaklaşmaya başladı.

Mars Konusundaki Görev Sona Erdi

Bilim adamlarının, Mars gezegeni içerisinde gerçekleştirilecek olan uzun zaman alacak görevlerin psikolojik durumdaki etkilerini araştırmak amacı ile bir volkan içerisinde 8 aydan beri devam ettirmekte oldukları simülasyon görevi  yavaş yavaş sona doğru yaklaşmaya başladı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alan Hawaii eyaleti içerisindeki bir volkanda Mars gezegeninde bulunan koşullara uygun bir şekilde oluşturulduğu açıklanan simulasyon merkezinde 8 aydan beri yaşamını devam ettiren 6 kişiden oluştuğu belirtilen araştırma ekibi, bugün içerisinde görevlerini tamamlamış olacak. 4 tane  erkek ve de 2  tane kadından oluştuğu belirtilen bu bilim adamları artık normal yaşamlarına geriye dönecekler. NASA’nın gerçekleştirmiş olduğu bu özel ve kapsamlı araştırması içerisinde yer alan bilim adamlarının asıl görevi ise , uzun zamanlar alacak bir tane Mars görevinin insanların psikolojisini  tam olarak nasıl etkilemekte olduğunu detaylı bir şekilde görmekti. Bu zamanın içerisinde ise bahsi geçen ekip, çoğunluk ile donmuş ve de kurutulmuş yiyecekler ile birlikte ve simülasyonun ortamında kendi üretmiş oldukları çeşitli sebzeler ile besin ihtiyaçlarını karşıladılar. 111 metrekarelik büyüklüğe sahip olan bir kubbede yaşamını 8 ay boyunca devam ettiren ekip, sadece belirlenmiş olan alan içerisinde dışarıya çıktı.

NASA'nın bu araştırmaya ait sonuçları paylaşıp paylaşmayacak olduğu ise çok büyük bir merak konusu.

nasa mars similasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.