Lotus'tan Elise Cup 260 Duyurusu Yapıldı

Lotus şirketine ait olan Elise Cup 260 modeli, üreticinin mevcut durumdaki Elise modeli baz alınıp, firmanın Colin Chapman tarafından kurulma senesi dönümünü kutlamak amacıyla geliştirilmiş ve de yarış odağına sahip parçaları barındıran bir model.

Lotus'tan Elise Cup 260 Duyurusu Yapıldı

Lotus  şirketine ait olan Elise Cup 260 modeli, üreticinin mevcut durumdaki Elise modeli baz alınıp, firmanın Colin Chapman tarafından kurulma senesi dönümünü kutlamak amacıyla geliştirilmiş ve de  yarış odağına sahip parçaları barındıran bir model.

Elise Cup 260 modeli, 1.8 litreye sahip 4 silindirli 250 beygirlik bir  süper şarjlı motorundan güç almakta. Bu motor ayrıca, aracı 0’dan 100 km/salık bir hıza 3.8 saniye içerisinde ulaştırabilmekte.

6 tane kademeli, birbirlerine yakın vites oranlarına sahip  durumdaki manuel şanzıman ile birleştirilmekte olan motor, arabayı maksimum 243 km/salık bir hıza kadar çıkartabilmekte.

Lotus şirketi, aracın mevcut ağırlığının karbon fiber ve de  kompozit materyaller kullanılıp azaltılmış olduğunu söylüyor. Öte yandan yeni bir ön erişim paneli, yenilenmiş motor kapağı, yenilenen takla korumaları, yenilenen yan eşiği korumaları, hafif 2 parçadan oluşan frenler ve de  karbon yarış koltukları ise ağırlık azaltma maksadına hizmet ediyorlar. Buna ek bir şekilde, hafif olan lityum-iyon akü ve de  dövme alaşım jantlar ise aracın  çok hafif kalmasını sağlamakta.

Lotus  şirketinin CEO’su görevindeki Jean-Marc Gales, araç ile ilgili olarak; ''Olağanüstü  bir takım araçlar üretme konusundaki felsefemiz bütün dünyada bir ün kazandı. Fakat yeni Elise Cup 260 modeli, en küçük aracımız içerisinde bile beklentilerin ötesine gitmekte.'' ifadelerine yer veriyor.

Sadece 30  tane örneğinin üretilecek olduğu açıklanan Elise Cup 260 modelinin fiyatı ile ilgili de herhangi bir açıklama gerçekleştirilmiş değil. Fakat Lotus’un öteki özel modellerinin fazlası ile yüksek fiyata sahip olması, bu  yeni modelin de o şekilde olacağına işaret etmekte.

lotus elise cup 260 elise
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.