LÖSEV’E KAYITLI HASTA VE AILELERINE YARDIMLAR HIZ KESMİYOR

Kayıtlı lösemi ve kanser hastaları ile onların imkanları kısıtlı ailelerine 1998 yılından bu yana maddi ve manevi destek veren LÖSEV, yıl boyu sürdürdüğü et ve et ürünleri dağıtımlarına hız kesmeden devam ediyor.

LÖSEV’E KAYITLI HASTA VE AILELERINE YARDIMLAR HIZ KESMİYOR

LÖSEV’in Ankara’daki merkez binasında 11 Ağustos Cuma günü vakfa kayıtlı hastalara ve ailelerine et ve et ürünleri yardımları sunuldu. Kurban bayramının yaklaştığı bugünlerde dağıtımlara devam eden LÖSEV, vekaleten kurban bağışı kampanyasına yapılacak desteklerin lösemi ve kanser hastalarının tedavisi açısından önemine de dikkat çekiyor.

 

İhtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca et ve et ürünleri yardımı yapılıyor

LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, en kaliteli protein kaynağı olan et ve et ürünlerinin kanser hastalarının beslenmesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek; “Ailelerinin büyük bir kısmı asgari ücret ve altında gelire sahip, bu nedenle iyi beslenmek ve hijyenik koşulları sağlamak için desteğe ihtiyaçları var. Özellikle lösemi hastalığında et ve et ürünleri ile sağlıklı beslenen çocuk ve yetişkin hastaların, zorlu tedavi sürecini başarıyla atlatma şanşları artmaktadır. Bu nedenle, vakfımız protein ağırlıklı beslenmesi gereken, ihtiyaç sahibi hastalara yıl boyunca her ay yaklaşık 8 kilo et ve et ürünleri kolisi ulaştırmaktadır. Seneye de yıl boyunca yürüteceğimiz et dağıtımlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşması için hayırseverlerden kurban bağışı kampanyamıza destek bekliyoruz. Tüm destekçilerimize LÖSEV adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

 

Kurban bağışlarınız hayat verecek

Kurban Bayramı’nda LÖSEV’e vekâlet vererek kurbanları dini usullerle kestirirken, bu bağışlarla hasta çocukların hayatını kurtarabilmek için; LÖSEV'in hesabına bankalar, internet bankacılığı, elden, PTT şubelerinden ve Alo LÖSEV hattı aracılığıyla bağış yapabilecek. LÖSEV, bu yıl bağış miktarlarını yurt içi 860 TL, yurt dışı için 245 Dolar veya 210 Euro olarak belirledi. Bağışlar sayesinde lösemi ve kanser hastaları yalnızca Kurban Bayramı’nda değil, tüm yıl boyunca taze et ürünleri ile beslenebilecek. Et ve diğer gıdalardan zengin beslenen hastaların vücut direnci yükselerek, bağışıklık sistemleri güçlenecek ve hastalıkları kolayca yenerek iyileşme şansları artacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.