LİSELİLER GENÇ TİYATRO AKADEMİSİ’NDE SAHNENİN TOZUNU YUTTU

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise Koordinatörlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ülke çapında gerçekleştirilen GENÇ TİYATRO AKADEMİSİ’nde dereceye giren oyun ve oyuncular belli oldu.

LİSELİLER GENÇ TİYATRO AKADEMİSİ’NDE SAHNENİN TOZUNU YUTTU

Türkiye gençliğinin nasıl heyecan verici bir potansiyel ve dinamizm taşıdığının farkında olarak ve bu potansiyelin hayatın her alanında kendimiz, ailelerimiz, çevremiz ve bütün insanlık için hayırlı, verimli bir etkinliğe kavuşması için faaliyet gösteren TÜGVA, öykü, ses ve hareketi uyumlu bir biçimde bir araya getirerek seyircisine eşsiz bir deneyim yaşatan tiyatro sanatıyla gençleri bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadı.

 

Toplam 72 başvurunun olduğu Genç Tiyatro Akademisi’ne 23 şehirden katılım oldu. İBB Şehir Tiyatrolarından alanında uzman jüri üyelerince en iyi oyun kategorisinde İstanbul Beylikdüzü Abidin Nesimi Fatinoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Şair Evlenmesi” ile en iyi oyun kategorisinde birinci olurken, en iyi başrol kadın oyuncu ödülünü Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi’nden “Kibarlık Budalası” isimli oyunla Laşin Nart, Ankara Alparslan Anadolu Lisesi’nden “Bize Birşeyhler Oluyor” isimli oyunla Batuhan Öztürk, en iyi yönetmen ödülünü Mersin 75. Yıl Fen Lisesi’nden “1453 Konstantiniyye” isimli oyun ile Elif Demir almaya hak kazandı.

 

Giresun Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Haldun Çubukçu “57. Alay” oyunundaki performansıyla en iyi yardımcı erkek oyuncu, Tekirdağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Betül Ersoy ise, “Darbeler Tarihi” oyunundaki performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldı.

 

En iyi bireysel performans ödülüyle de Şanlıurfa Anadolu Lisesi’nden Rabia Polat “Eski Fotoğraflar” oyunuyla ödül aldı. TÜGVA Özel Ödülü’nü ise, Elazığ Karakoçan Anadolu Lisesi “Bir Hilal Uğruna” isimli oyunlarıyla ödüle layık görüldü.

 

5 Mayıs Cuma günü final programı gerçekleşecek

 

Gençlerin, yeteneklerini keşfetme, sahne heyecanı yaşama fırsatını bulduğu Genç Tiyatro Akademisinde ödüller, 5 Mayıs Cuma günü İstanbul Yenikapı’da saat 15.00’da gerçekleştirilecek olan Gençlik Festivali’nde sahiplerini bulacak ve en iyi oyun burada sahnelenecek. Final programına jüri üyelerinden İBB Şehir Tiyatroları Edebi Kurul Üyesi Yasin Çetin de katılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.