LG'nin V30 Modeli İle OLED Ekranlara Geçiş Yapacağı Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük ekran üreticilerinden birisi olan LG'nin bir sonraki premium akıllı telefon modeli olacak olan V30'da OLED ekranlara geçiş yapacağı iddia ediliyor.

LG'nin V30 Modeli İle OLED Ekranlara Geçiş Yapacağı Ortaya Çıktı

LG büyük sükse ile piyasalara giren V20 modelinden sonra üzerinde çalıştığı V30 modelinde LCD ekranlardan uzaklaşarak OLED ekran teknolojisine geçeceği düşünülüyor. Bugün itibariyle Apple, LG, HTC gibi ünlü markalar hala LCD ekran teknolojisini kullanırken Samsung ise OLED ekranlara son çıkardığı akıllı telefon modelleri ile geçiş yapmıştı. OLED ekranın en büyük artısı ise LCD ekranlara göre çok daha parlak renk ve derinlik sunması olarak biliniyor.

Apple'ın iPhone 7S ve 7S Plus modellerinde hala LCD ekran kullanacağı öngörülürken önümüzdeki sonbaharda duyurulması beklenen iPhone 8 modelinde ise OLED ekrana geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Apple'ın yanında Google da HTC menşeili Pixel modelinde OLED ekran kullanmakta.

LG firması ise V serisi akıllı telefon modelleri ile kamera ve video kalitesine oldukça önem veren bir marka olarak V30 modeli ile geliştirilmiş bir OLED ekranı kullanacağı iddiası ortaya atıldı. Ayrıca V30 modelinin firmanın en son çıkardığı LG G6 modelinden kendisini ayıracak en büyük özelliğinin geliştirilmiş yeni bir ekran olacağı düşünülüyor. Sanal gerçeklik teknolojilerinin de hızlıca geliştiği günümüzde OLED destekli akıllı telefon modelleri VR dünyasında daha ön planda olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.