LG G4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

LG G4 akıllı telefonlarda ekran görüntüsü alma rehberi ve Android LG G4 modelinde nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? o halde haberimiz tam size göre. İşte LG G4 ekran görüntüsü alma yöntemleri.

LG G4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

LG Modellerinde ekran görüntüsü alma işleminin üç farklı yöntemi bulunmaktadır Bunlardan ilki mekanik aksam üzerinde bulunan düğmeler aracılığı ile yapılabilirken diğer iki yöntem ise sistemsel özellikler yardımıyla alınabilir. Alacağınız ekran görüntüleri, depolama tercihinize göre resim galerisinde veya sizin beirlediğiniz özel klasörlerde saklanabilir. 

LG G2 G3 ve G4 modellerinde mekanik aksam yardımıyla ekran görüntüsü alabilmek için telefonunuzun arkasında bulunan ses kısma tuşu ve kapatma tuşuna aynı anda basmanız halinde LG telefonunuz o an aktif olan ekranın görüntüsünü alarak depolama alanınıza kaydeder. İlk denemelerde bu tuşlara aynı anda basmak kısmen zorlayacak olsa da kısa sürede alışacağınızdan emin olabilirsiniz. 

Ses kısma ve güç kapama tuşları LG G modellerinde telefonun arka kısmında bulunur. Telefonunuzun arka kısmında bulunan 3 tuştan en yukarıdaki ses açma, ortadaki kapama ve alttaki ise ses kısma tuşudur. 

LG G modellerinde mekanik aksam yardımıyla ekran görüntüsü alma dışında telefon sistem özellikleri aracılığyla ekran görüntüsü de alınabilir. Bunun için ekranın üst kısmında bulunan hızlı ayarlar (Ekranın en üstünden aşağı doğru sürüklenerek açılan hızlı ayarlar bölümü) penceresinde en başta bulunan ÇEK+ isimli butona tıkladıktan sonra hiç bir değişiklik yapmadan kaydet butonuna tıklamanız halinde LG telefonunuz o an aktif olan pencerenin ekran görüntüsünü alarak kaydedecektir. 

Bir başka ekran görüntüsü alma yöntemi ise, Quick memo özelliğidir. Eğer quick memo özelliğiniz açık ise en kolay yollardan bir tanesidir. Telefonun alt kısmında bulunan geri ve detaylar butonlarından (en sağ ve en solda olanlar) birine basılı tutup yukarı çekiniz ve ardından karşınıza çıkan Quick memo butonunun üstüne getiriniz. Ekran görüntüsü alınacaktır. Tek yapmanız gereken sağ üstte bulunan kaydet butonuna basmak olacaktır.

LG G4 LG G4 kran görüntüsü alma LG ekran görüntüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.