Leonardo Da Vinci Genleri Klonlanacak

Büyük bir sansasyon yaratan bu haberle beraber sanat camiası için heyecanlı bir bekleyiş oluştu. Tabi ki hemen olacak bir proje olmasa da bilim insanları ve genetik uzmanları Leonardo Da Vinci'yi klonlamak istiyorlar. Şimdiye kadar hiçbir insan klonlanmamıştı ve bu aşamada herkesin kafasında çok sayıda soru işareti var.

Leonardo Da Vinci Genleri Klonlanacak

Örneğin ölü birini klonlama fikri nasıl gerçeğe dönüştürülecek? Aslında burada araştırmacılar Leonardo Da Vinci'nin hayatına dokunan birçok nesneden onun DNA genetiğini toplamaya çalışacaklar. Yani kısacası yaptığı tablolardan, çizdiği resimlerden, tuttuğu fırçalardan, saklanabilen eşyalarından genetik yapısını çözmeye çalışacaklar.

Genetik uzmanlara göre bu gibi kişisel ürünlerin tamamında DNA sarmalına dair bilgiler bulunabilir. Bunların birleştirilmesi için gereken donanıma sahip olduklarını ve Leonardo Da Vinci DNA örneklerinden bir klon yapabileceklerini belirtiyor. Aslında hepsinin bu noktada hemfikir olmadığını belirtmeliyiz.

The Leonardo Project olarak başlayan ve DNA sarmalı hakkında ciddi bulgular elde edilen ünlü ressam için daha fazla ayrıntının eserlerden toplanabileceği öngörülüyor. Bu aşamada projeyi yürüten ekip DNA sarmalının çıkarılarak genetiği oluşturulsa dahi şimdiye kadar insan klonlamadıklarının altını çiziyor.

Utah Üniversitesi'nde hazır olan DNA genetiklerinin bir kısmı ise bizlere gösteriyor ki klonlamak için çokta büyük bir eksiğimiz yok. Hatta tıpkı yıllar önce klonlanan koyun Dolly gibi tarihe damga vurmuş böylesine önemli bir ismi klonlamak mümkün olabilir. Görünüş, saç, boy, yüz, kilo, ten gibi ayrıntılarını fizyolojik açıdan aynı biçimde yapabilmeleri mümkün görünüyor. Gelecekte bu noktada büyük isimler yapay zeka ile eski anılarının aktarılmasıyla bir süreliğine aramıza dönebilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.