Lenovo Akıllı Ayakkabı Üretiyor!

Lenovo, Amerika'da düzenlediği konferansta çok önemli bir bilgi paylaşıldı. Şirket yetkilileri, bilgisayar, tablet ve akıllı telefondan sonra şimdi de akıllı ayakkabı üreteceklerini söyledi.

Lenovo Akıllı Ayakkabı Üretiyor!

Dünyanın en iyi ve kaliteli ayakkabısı tabanı üreticisi Vibram firmasıyla birlikte üretildiği söylenen ve prototip şekli tanıtılan ayakkabı da Intel Curie çip bulunuyor. Ayakkabının tabanına yerleştirilen bu çip sayesinde sıradan spor takip fonksiyonlarından daha fazlası ayakkabı sahibine rapor olarak iletiliyor.

İki firmanın yaklaşık 1 yıllık çalışmasının eseri olan bu ayakkabının şimdilik San Francisco'da yapılan konferansta prototipini gösteren ve seri üretime geçilmediğini söyleyen Lenovo yetkilileri, üretim içinde bir tarih vermedi. Esas planlarının iyi bir ayakkabı firmasını da bu anlaşmaya dahil etmek olduğu düşünülen Lenovo'nun kendisine gelebilecek teklifler için konferansta bu ayakkabıyı tanıttığı söyleniyor.


Atılan adımdan, yakılan kaloriye, tırmanıştan, eğime kadar akla gelebilecek her türlü hesaplamayı yapmasının yanı sıra, taban özelliğiyle de ayağı sıkmayan ve acıtmayan bir yapıda olan cihazın aynı zamanda altı da ışıklı. Havanın gündüz veya gece olmasının algılayan bu cihazın duruma göre hareket ettiği bilgisi verildi.
Pille çalışacak olan ayakkabının içine takılacak pilin ömrünün uzun gideceği söylense de tam olarak bir bilgi verilmedi. Bir pilin bu özelliklerde bir ayakkabı da ne kadar dayanabileceği ve pil değişim yerinin mi olacağı yoksa bataryalı olarak şarj mı edileceği ise merak konusu...

akıllı ayakkabı giyilebilir teknoloji gear
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.