Lego 1 Tane İşçinin Hatasından Dolayı 1.7 Milyon $ Zarar Etti

Oyuncak parçalarının renklendirilmesi durumunun yanlış yapılması sonrasında 1.7 milyon dolar tutarında zarar etmiş olan Lego, aynı zaman içerisinde geçtiğimiz sene bütün zamanların en yüksek karını da elde etmiş oldu.

Lego 1 Tane İşçinin Hatasından Dolayı 1.7 Milyon $ Zarar Etti

Oyuncak parçalarının renklendirilmesi durumunun yanlış yapılması sonrasında 1.7 milyon dolar  tutarında zarar etmiş olan Lego, aynı zaman içerisinde geçtiğimiz sene bütün zamanların en yüksek karını da elde etmiş oldu.

En fazla satmış olan Star Wars modellerini de içermekte olan setlerin, koyu renge sahip gri Lego bloklarından oluşacak olması gerekmekteydi. Lakin Danimarka’nın Billund şehri içerisinde yer alan üretim tesisinde gerçekleşen bir hata sebebi ile bütün parçalar açık renkteki gri ile boyanmış oldular.

Lego şirketinin teknisyenleri ise hatayı  tam olarak kimin yapmış olduğunu araştırıp buldular. Aynı zaman içerisinde bir ürün zincirini da yanlış etiketlemiş oldukları konusunda tespitte bulundular. Konuyla alakalı olarak açıklama, Lego’nun kendi bünyesi içerisinde çıkartmaya devam ettiği magazinin bu hafta yayınlanan sayısında paylaşıldı. Haber içerisinde, 2015 senesinde yaşanmış olan bu beceriksizlik de açık bir şekilde yer almaktaydı.

Aslında firma, bu setleri perakende satış yapılan mağazalarına gönderilmeden daha önce hatayı fark etmiş olsa bile, Lego Çek Cumhuriyeti ve de Macaristan’da tatilde bulunan işçilerini geriye çağırıp, setleri yeniden paketletmek mecburiyetinde kalmıştı.

Buna karşın Lego bu işçiyi cezalandırma gibi bir karar ise gitmedi. Bunun yerine  ise ışıklandırma ve 
 de etiketlendirme sistemini geliştirebilmek amacı ile 50.000 sterlin tutarında bir harcama daha  yaptı.

Lego,  gerçekleştirmiş olduğu bu gereksiz harcamaya karşın geçtiğimiz sene içerisinde rekor bir gelir elde edip 3.9 milyar sterlin tutarında kazanç elde etti.

lego kar zarar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.