League of Legends Oyunuyla 1 Milyon Dolarlık Servet

League of Legends oyunundan rekor gelir elde eden profesyonel oyuncu Lee'nin ne kadar kazandığı açıklandı. İşte şok eden rakamlar.

League of Legends Oyunuyla 1 Milyon Dolarlık Servet

eSpor denildiği zaman akla ilk gelen oyunlardan biri olan League of Legends, her geçen gün biraz daha ilgi çekmeye devam ediyor. Oyuncu sayısını da son dönemde hiç olmadığı kadar yukarı taşıyan yapımın düzenlenen turnuvaları da sadece oyunun değil oyunda yer alan oyuncularında servet kazanmasını sağlıyor. Hele ki bu isimler League of Legends oyununda ustalaşmış olan kişilerse rakamlar dudak uçuklatan cinsten olabiliyor. Bu durumun son örneklerinden birisi de Lee Faker.

1 Milyon Dolar League of Legends Kazancı

Doğrudan oyunun yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre oyunun en başarılı oyuncularından biri olan Lee Faker, League of Legends oyunundan toplamda 1 milyon dolar gibi bir para kazanmış. League of Legends turnuvalarından bu kadar kazanç elde etmeyi başaran oyuncu toplamda ise 34 büyük turnuvaya katılmış.

1 milyon gelir ile League of Legends serisinde rekor kıran isimlerden biri olan Lee’nin sadece 20 yaşında olması da dikkat çeken bir başka detay. Profesyonel oyunculuk kavramının ne kadar yaygınlaştığını ortaya koyan haber sonrasında yeni turnuvalara gösterilen ilginin de bir hayli artması bekleniyor. Ayrıca oyunun turnuvalarına gösterilen ilgiye göre eSpor etkinliklerinin de giderek artması bekleniyor. Dota, League of Legends gibi oyunlar böyle devam ederse yeni rekorlarla gündem olmaya da devam edecek gibi.   

league of legends lee faker espor LOL turnuvaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.