Lansman Esnasında Facebook ID Niçin Çalışmadı

12 Eylül tarihi içerisinde gerçekleştirilmiş olan iPhone X lansmanı esnasında sahneye çıkmış bulunan Craig Federighi, ise adeta Face ID özelliğinin mağduru olmuş idi ve bu konu ise internet aleminin en fazla konuşulan konularından bir tanesi oldu. Pekala bu yüz tanımama ile ilgili olayının nedeni neydi?

Lansman Esnasında Facebook ID Niçin Çalışmadı

12 Eylül tarihi içerisinde gerçekleştirilmiş olan iPhone X lansmanı esnasında sahneye çıkmış bulunan Craig Federighi, ise adeta Face ID özelliğinin mağduru olmuş idi ve bu konu ise internet aleminin en fazla konuşulan konularından bir tanesi oldu. Pekala  bu yüz tanımama  ile ilgili olayının nedeni neydi?

Apple şirketi, Face ID konusu ile alakalı resmî açıklamasını Yahoo üstünden yapmış bir halde. Apple şirketi, demo amacıyla masada yer alan iPhone X modelindeki cihazın Craig Federighi'nin öncesinde pek çok kişi tarafından masadan alınmış olduğunu ve de  Face ID Teknolojisinin bu gerçekleşen hata öncesinde pek çok kişinin yüzünü görerek yetkilendirme denemesini yapmak mecburiyetinde kalmış olduğununda altını çizmekte.

Bundan ötürü ise Federighi’nin Face ID  özelliğinin tanıtımı amacıyla sahneye çıktığı zaman cihazın çoktan Parola Modu’na geçmiş olduğu da belirtilmekte. Kısaca açıklamak gerekir ise, yüz tanıması teknolojisi tanımamış olduğu değişik yüzlerden sonra tasarlanmış olduğu gibi parola girilmesini de gerektiriyormuş. Aynı hal ayrıca iOS kullanıcılarının tarafından bilinmekte olduğu üzere, Touch ID isimli parmak izi tanımlama teknolojisi ile ilgili de geçerli.

Federighi  gerçekleşen demo esnasında, ilk olarak iPhone X modeli ile Face ID kullanamadığı için 2. bir tane iPhone X  modelindeki ürünü kullanmak mecburiyetinde kalmıştı ve de  bu cihazda problem yaşanmamıştı. 

Apple şirketi ise bu olayı aydınlığa kavuşturmuş bir durumda olsa bile iPhone X  modeli ve Face ID konusu ile ilgili karşıt fikirlilerin de ekmeklerine yağ sürmüş oldu denilebilmektedir.

apple iphone x face id
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.