KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarını bekleyen öğrenciler için heyecan dorukta. Kısa bir süre içerisinde açıklanması beklenen sonuçlar için KYK açıklama yaptı. Değerlendirmelerin devam ettiğini belirten KYK, burs ve kredi sonuçlarının en kısa sürede açıklanmasını öngörüyor.

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2016-2017 öğretim döneminde kurumumuza burs/kredi başvurusunda bulunan öğrencilerimizin değerlendirme süreci devam etmektedir. Başvuru bilgileri ilgili kamu kurumlarından teyit edilmekte olup değerlendirme sonucu en kısa sürede http://yurtkur.gsb.gov.tr internet sitemiz üzerinden ilan edilecektir.
Ayrıca Öğrenim kredisi ve burs almak istemeyen öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Taahhütname onayı yapmayan öğrenci sisteme dahil olmayacağından ertesi yıl yeniden burs/kredi için başvurabilir.

TAAHHÜTNAME ONAY İŞLEMLERİ  E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK:

Sonuçların açıklanacağı ilan sayfasında öğrencilerimizin bundan sonra yapması gerekenler de duyurulacaktır.  Burs/kredi almak isteyen öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde e-devlet şifreleri ile e-devlet sayfasından burs/kredi taahhütname onay işlemi yapacaklardır.
Sonuç ekranında tahsis edilen burs/kredi imkânından faydalanmak için e-devlet üzerinden taahhütname onayı yapılması zorunludur. Ayrıca Yurt dışında eğitim görmekte olan öğrencilerimizin başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yapmaları gereken işlem 2 basamaklıdır.

1.Öncelikle e-devlet üzerinden taahhütname onay işlemi.

2. Kefaletname Belgesi, Öğrencilerimizin bu belgeyi, herhangi bir noter marifetiyle hazırlatmaları gerekmektedir. Kefaletname belgeleri e-devlet onayının ardından noter sistemine otomatik düşmektedir. Kefaletname hazırlatma işlemi öğrenciye kefil olacak kişi tarafından yaptırılacaktır, öğrencinin noterde bulunmasına gerek yoktur. Noterlerce hazırlanan kefaletname belgelerinin Kurumumuz genel müdürlük adresine  (Söğütözü mahallesi 2176 sokak No: 25 Çankaya / Ankara ) posta veya kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

e-devlet Kefaletname Belgesi KYK 2016-2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.