Kuzey Çevre Otoyolu İçin Şarj İstasyonu Açıklandı

Artmaya başlayan elektrikli ve de hibrit otomobillerle ilgili şarj istasyonları sayısı ise artmayı arttırmakta.

Kuzey Çevre Otoyolu İçin Şarj İstasyonu Açıklandı

Artmaya başlayan elektrikli ve de hibrit otomobillerle ilgili şarj istasyonları sayısı ise artmayı arttırmakta. İstanbul ili içerisinde 2 kıtayı bağlamış olan en yeni köprümüz Yavuz Sultan Selim köprüsünün yolunu oluşturmakta bulunan Kuzey Çevre Yolu’na ise şarj istasyonlarının kurulduğu açıklandı.

Kuzey Otoyolu ve de Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü inşa etmiş bulunan ve işletmesini üstlenen ICA şirketi, elektrikli araba kullanımını desteklemek amacıyla Kuzey Çevre Otoyolu üstünde  bulunan dinlenme tesisleri Bi’ Mola’lar kapsamında ücretsiz  bir şarj hizmetini de sunmaya başlamış oldu.

Şarj istasyonları  ise Odayeri ile Paşaköy arasında yer alan otoyol güzergahına konumlandırıldı. Buna ek bir şekilde Mahmutbey ile Odayeri, Çamlık ile Reşadiye'deki bağlantı yollarında da bulunmakta. Mecidiye bağlantısından oluşmuş olan Kuzey Çevre Otoyolu yönünde toplam olarak 6 tane Bi’ Mola dinlenme tesisi yer alıyor.

Fenertepe ile Işıklar tesisleri içerisinde verilmiş olan ücretsiz bir şarj hizmetinin, gelecek dönemde öteki tesislerde de kullanıma sunulacak olması beklenmekte. Yolcuların seyahatleri esnasında dinlenebilecek oldukları tesislerde akaryakıt istasyonlarının yanında elektrikli şarj istasyonlarının da bulunması fazlası ile güzel bir gelişmedir.

Kuzey Otoyolu üstünde kurulmuş olan ve hizmete sunulmuş bulunan bu istasyonlardan bütün elektrikli araçların sahipleri yararlanabilecek.

kuzey çevre otoyolu şarj istasyonu bi mola
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.