KPSS Sınavı Kaldırıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Dışişleri Bakanlığının 2017 yılı için yapılan bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı.

KPSS Sınavı Kaldırıldı

 

Çavuşoğlu, bakanlığa personel alımıyla ilgili soru üzerine, "Yeni bir personel yönetmeliği ve sınav yönetmeliği hazırladık. Bunu önümüzdeki günlerde yayınlayacağız. Eski sistemden farklı olarak bir değişiklik yaptık. Ayrıca KPSS sınavını kaldırdık." bilgisini paylaştı. Dışişleri Bakanlığı'nda yeni yayınlanacak personel yönetmeliğe göre bakanlığa alımlarda KPSS sınavı kaldırarak. Yabancı dile öncelik vereceklerini açıkladılar. Bakanlığa personel alımında yabancı dil kriterinin ön plana çıkarılacağını belirten Çavuşoğlu, "Bazı çocuklarımız var, yurt dışında 8 sene 10 sene okumuş. Türkiye'de okumadığı için de üç sene dört sene KPSS'ye hazırlanması lazım. Bu çocuklar bakanlığa girmek istiyor. Çok da iyi eğitim almış. Bunların önünü açmak için." diye konuştu.

“ BU KONUDA VİCDANLIYIZ”

Çavuşoğlu sözlerine; “Personel alımında yabancı dil kriterinin yanı sıra yazılı ve sözlü sınavlarının olacağını ve bizim sınavlarımız gerçekten zordur. Daha önce bu FETÖ'cüler nasıl girdi?' diye sordunuz, o sınavları değiştirenler sınav sistemini çoktan seçmeliye çevirenler de hapiste. Bizde de bunları ihlal eden, soruların çalınması dahil, buna ön ayak olanlar şu anda içeride." dedi. FETÖ'ye bağlı olmanın ve darbe girişimine karışmanın ayrı şeyler olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, ayrıca darbe girişimine karışan kişilerin tutuklandığını, diğer yandan ise FETÖ'ye bağlı olanların da bakanlıktan uzaklaştırıldığını belirtti. Öte yandan bazıları da itiraf etti, devletin sırlarını paylaşmışlar. Ben bu adamlarla asla çalışamam, kim olursa olsun bakanlığımdan bu konuda da vicdanlıyız” dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı TBMM KPSS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hakan     2016-11-14 Lise bilgisayarcıları bilgisayar sınavıyla al.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.