Komutmatik iPhone Yolda!

Teknolojik olarak sürekli yenilikler içeren şirketlere iPhone'de ayak uydurdu. iPhone mühendisleri dokunmatik telefon devrimini bitirmek için harekete geçti.

Komutmatik iPhone Yolda!

Apple, teknolojide yeni bir çığır açmak için kolları sıvadı. Tuşlu telefonlardan dokunmatik ekran telefonlara geçişin öncülerinden olan Amerikan firması, şimdi de yepyeni bir teknoloji için çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletleri Patent Enstitüsü'ne başvuru da bulunan Apple, iPhone kullanıcılarının telefona dokunmadan komutlar vererek çalıştırmasına olanak sağlayan (belli bir alandan komutlara ve hareketlere duyarlı multi touch işlemci) teknolojisinin patent hakkını aldı.


Komutlara ve kullanıcının hareketlerine hassas bir işlemciyle çalışacak telefon için Apple, akıllı cihazında bu teknolojiyi kullanmayı amaçlıyor. Bu teknoloji için mühendislerinin büyük bir özveriyle çalıştığı Apple için en büyük sorun şimdilik harekete ve komutlara duyarlı sensör. Başlangıç olarak telefonu açma kapatma ve bazı kolay komutlar üzerinde aktif etmesi beklenen Apple'nin 2018 yılına bu teknolojiyi başlangıç aşamasında sunması bekleniyor


Apple'nin iPhone'nin 2018 yılı versiyonunda A10 yeni mobil işlemci kullanması bekleniyor. Ayrıca Ram kapasitesi olarakta 3Gb ve daha üstü bir ram tercih edilecek.


Suya ve toza karşı dayanıklılık içerme özelliğinin de bulunması beklenen iPhone 7 ve 7 Plus’ın SanDisk veya Toshiba'nın sağladığı maksimum hızlı 3D NAND flaş özelliği de olacak gibi.

apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.