Kickass Torrents'den Sonra ExtraTorrent Kalıcı Olarak Kapandı

Dünya genelinde yayınını sürdüren en büyük torrent sitelerinden birisi olarak bilinen ExtraTorrent, yayın hayatını sonlandırdı. Son dönemde uçtan uca paylaşım yapan BitTorrent siteleri içeriklerinde bulunan korsan yazılım ve paylaşımlar nedeniyle teker teker kapanırken bugünkü kapanış ExtraTorrent ile geldi.

Kickass Torrents'den Sonra ExtraTorrent Kalıcı Olarak Kapandı

Dünyanın en büyük torrent siteleri teker teker kapanıyor. Bunun bir örneği de bugün yaşandı. ExtraTorrent sitesine giriş yapan ziyaretçiler sitenin kapandığını belirten kısa bir duyuru mesajıyla karşılaştı. Mininova ve TorrentSpy gibi torrent liderlerinin üyesi olarak 2006 yılında yayın hayatına başlayan ExtraTorrent, kısa sürede bünyesine kattığı bazı oluşumlarla dünyanın en büyük torrent siteleri arasına girmeyi başarmıştı.

Son dönemde özellikle telif hakları ile ilgili birçok sıkıntı yaşayan ExtraTorrent sitesi sonunda baskılara dayanamayarak kapısına kilit vurmak zorunda kaldı. Kapanışını web sitesi üzerinde kısa bir duyuruyla ziyaretçilerine duyuran ExtraTorrent, sunucularında bulunan tüm verilerin kalıcı olarak silindiğini de duyuruda net bir şekilde belirtti.

ExtraTorrent sitesinin kapanmasının ardında en büyük nedenin son dönemde tüm torrent sitelerinin yaşadığı yasal baskı olarak değerlendirebiliriz. Nedeni ne olursa olsun son dönemde dünyanın en büyük torrent siteleri PirateBay, KickassTorrents, TorrentHound teker teker kapatılırken ExtraTorrent sitesi de yaşadığı ciddi baskılar sonrası dün gece yayın hayatına son verdi.

İşte ExtraTorrent Sitesinin Ziyaretçilerine Gösterdiği Kısa Duyuru

ExtraTorrent sitesine giriş yapan ziyaretçiler aşağıda belirtilen duyuru ile karşılaştılar. Kısaca çevirisini yapacak olursak ExtraTorrent sitesinin tamamen kapatıldığı, kendileri ile alakalı olan tüm alt sitelerinde yayın hayatlarının sona erdiği belirtilirken serverlarda bulunan bütün verilerin kalıcı olarak silindiğine dikkat çekildi. Tüm destekçilere ve ait oldukları torrent dünyasına teşekkürleri ile duyuruyu kapatan site artık tarihe arşiv olarak giriş yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.