Kendini Beş Dakikada Şarj Edebilen Telefonlar Gelecek Yıl Piyasalara Girebilir

Beş dakikada telefonları şarj edilebilecek olan sistem önümüzdeki yıl piyasalara girebilir. İlk kez 2015 yılında CES fuarında karşılaştığımız bu sistemin detayları ortaya çıktı.

Kendini Beş Dakikada Şarj Edebilen Telefonlar Gelecek Yıl Piyasalara Girebilir

Beş dakika içinde kendi kendini %100 şarj edebilen teknoloji önümüzdeki yıl cep telefonlarına gelebilir. İlk olarak 2015 yılında Las Vegas'ta düzenlenen CES fuarında İsrail merkezli StoreDot şirketi tarafından tanıtılan sistemden uzun süredir ses seda çıkmamıştı.

StoreDot firmasının genel müdürü Doron Myersdorf'un BBC'ye yaptığı açıklamalarında 5 dakikada kendini şarj edebilen teknolojinin 2018 yılının ilk aylarında üretime girmesini beklediklerini belirtti. Teknoloji konularında araştırmalar yapan CCS Insight şirketinin analistlerinden Ben Wood ise bu teknolojinin önümüzdeki yıla hazır olabileceği konusunda şüphelerinin olduğunu belirtti.

StoreDot firma müdürü ise hızlı şarj teknolojisine ilgisi olan firmalar hakkında şimdilik bilgi vermedi. 

5 dakikada kendisini şarj edebilen teknoloji sisteminde batarya içinde nanoteknoloji ürünü malzemelerin ve organik bileşimlerin kullanıldığı 2015 yılında düzenlenen etkinliklerde belirtilmişti.

Aynı zamanda StoreDot firması geçtiğimiz hafta düzenlenen bir teknoloji fuarında beş dakikada şarj olabilen teknolojik batarya ile çalışan bir elektrikli arabanın da tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtımı yapılan arabanın bu batarya teknolojisi ile yaklaşık 500km yol alabileceği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.