Kakava Ateşi 26’ncı Kez Yanacak

28 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kakava Ateşi 26’ncı Kez Yanacak
28 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Festivalde bu yıl ülkede yaşanılan terör olayları ve şehit cenazelerinden dolayı müzik ve eğlence susacak, yerini kültür, sanat ve edebiyat etkinliklerine bırakacak. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 26’ıncı Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali’nin özellikle Balkan halkları arasındaki barış ve kardeşlik duygusuna hizmet etmesi amacıyla kurgulandığını ifade etti. Kesimoğlu, bu yılki festivalde eğlence boyutunun ne için yer almadığına ilişkin, “Geçen çeyrek yüzyılı aşkın süre içerisinde festivalimiz, özellikle Kırklarelili hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm Trakya ile özdeşleşti. Bu yıla kadar kültür sanat ile eğlence iç içe yaşanıyor, halkımız sevdikleri isimleri yakından görme, dinleme imkanını buluyordu. Ancak bu yıl, festival içeriğinde bir farklılığa gitmek zorunda kaldık. Ülkemizin içinde bulunduğu hazin ortam ve ulusça yaşadığımız acılara kayıtsız kalamazdık. Bu yüzden Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali’nde bu yıl müzik, eğlence ve danslara yer vermedik. Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının da katılımı ve katkılarıyla kültür, sanat ve edebiyat etkinlikleriyle dolu bir program hazırladık" dedi.
FESTİVALİN ONUR ÖDÜLÜ “KARAGÖZ ŞAPKASI” SANATÇI ALİ POYRAZOĞLU’NA VERİLECEK
Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali, 1600 yıllık mitolojik kökenleri olan Kakava ateşinin konuklar tarafından yakılmasıyla başlayacak. Ardından festivalin onur ödülü olan “Karagöz Şapkası” sanatçı Ali Poyrazoğlu’na verilecek.
Edebiyat ve kültür-sanat ağırlıklı festival programı, tiyatro oyunları, söyleşiler, şiir ikindileri, karikatür, resim, fotoğraf sergileri, el sanatları çalışmaları, sanat atölyeleri, sokak animasyonları, duran heykeller, kitap fuarı ve imza günlerinden oluşuyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.