Kablosuz Kulaklık Pazarı İçerisinde Airpods'un Lider Olduğu Açıklandı

Aralık ayından itibaren Apple AirPods modelindeki kablosuz kulaklıklar tedarik problemleri ile beraber çıkışını gerçekleştirmiş olsa bile bu durum onların bu pazarı ele geçirmesi için hiç bir şekilde engel olamadı.

Kablosuz Kulaklık Pazarı İçerisinde Airpods'un Lider Olduğu Açıklandı

Aralık ayından itibaren Apple AirPods modelindeki kablosuz kulaklıklar tedarik problemleri ile beraber çıkışını gerçekleştirmiş olsa  bile bu durum onların bu pazarı ele geçirmesi için hiç bir şekilde engel olamadı. Pazar araştırması firmalarından NPD'nin tarafından sunulmuş olan yeni bir rapora bakılırsa, Apple AirPods isimli ürün kablosuz kulaklık pazarındaki hakimi halinde. 

NPD firmasının raporu, bu sene yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde 900.000 tane kablosuz kulaklık satışının yapılmış olduğuna dikkat çekmekte. Bu rakamın %85’lik bir kısmının ise Apple AirPods ürününe ait olduğu vurgulanıyor. Bu anlamdan bakıldığında Apple şirketi Sony ile birlikte Samsung veyahut Bragi gibi rakiplerini ciddi  bir anlamda arkasında bırakmayı başarmış bir halde.

Araştırma firması ayrıca AirPods ürününün  başarısında çok iyi bir fiyatlandırma, markanın etkisi ve de W1 çipinin yaratmış olduğu heyecanın etkili bir durumda olduğunu ifade etmekte. Öte yandan iPhone ve de Siri uyumluluğunun ise ses kalitesinin önüne geçmiş olduğu öne sürülmekte.

Daha önceki raporlar içerisinde, Apple şirketinin kablosuz kulak içi kulaklıklarının %98'lik bir müşteri memnuniyeti elde etmiş olduğu söylenmişti. Apple AirPods ürününün yurtdışında yer alan satış fiyatının 159 dolar tutarında, ülkemiz  içerisindeki satış fiyatının ise 899 Türk Lirası tutarında olduğunu belirtmekte bir yarar var..

apple airpods kablosuz kulaklık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.