Japonya'da Instagram İçin Arkadaş Kiralama

Japonya içerisinde Instagram ve de Facebook fotoğrafları çekilmek amacıyla arkadaş kiralamakta olan servisler gündeme çıktı. Bu servisler ile birlikte, sosyal medya üzerinde oldukça ''sosyal'' görünebilmektesiniz.

Japonya'da Instagram İçin Arkadaş Kiralama

Japonya içerisinde Instagram ve de  Facebook fotoğrafları çekilmek amacıyla arkadaş kiralamakta olan servisler gündeme çıktı. Bu servisler ile birlikte, sosyal medya üzerinde oldukça ''sosyal'' görünebilmektesiniz.

İlginçlikler ülkesi olarak bilinen Japonya, bu defa ise Instagram ve de Facebook fotoğrafı amacıyla arkadaş kiralaması yapan servislerle gündeme çıktı.

İlk önce geçmiş olduğumuz sene ortaya çıkmış olan bu servislerden bir tanesi, her ne kadar halen çok yaygın bir durumda olmasa bile Japonya televizyonuna çıkabilecek kadar ün yapmış bir halde. Bu servislerden bir tanesini yürütmekte olan Yuichi Ishii ise, Japan Times'a vermiş olduğu bir demeç içerisinde ''İnsanlar arkadaşlarının veyahut ailelerinin  çok az arkadaşları bulunduğunu düşünmelerini istememekte'' şeklindeki sözlerini kullandı.

Bir farklı benzer servislerden olan Family Romance'in yetkilisi görevindeki Maki Abe de, firmanın aylık 20 ile 30 arasında bir talep almış olduğunu belirtiliyor. Öte yandan bu servis yalnızca aktif sosyal yaşam göstergesi için değil de, eski sevgiliye özel bir mesaj olması maksadıyla da kullanılabilmekte.

Family Romance şirketinin fiyatlarına göre ise  bir ''arkadaşı'' sadece 2 saatliğine kiralayabilmenin bedeli yaklaşık  olarak  74 dolar tutarında. Eğer 4 tane arkadaş birden istiyorsanız 293 dolar tutarında bir ödeme yapmanız gerekli.

Bu esnada kiralamış olduğunuz arkadaşın yaşı ile birlikte cinsiyeti ve de hatta ne giyecek olduğuna kadar seçim yapabilmek olanaklı.

japonya instagram kiralık arkadaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.